Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17867 miejsce

Funkcjonariuszki łódzkiej ABW kupiły sobie prawo jazdy

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-06-21 16:54

Agentki zostały zatrzymane w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi. Wczoraj zarzuty udzielenia korzyści majątkowych przedstawiono również dwóm policjantom z tamtejszej komendy miejskiej.

Zatrzymano dwie funkcjonariuszki łódzkiej ABW - kupiły egzamin na prawo jazdy

EIPod zarzutem wręczenia łapówek za zaliczenie egzaminu na prawo jazdy zatrzymano wczoraj dwie funkcjonariuszki łódzkiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Dziś ABW wczoraj policja

Katarzyna L. i Sylwia G. są w stopniach chorążego. Pierwsza w ABW służy 6 lat. Druga 10 lat. - W stosunku do zatrzymanych zostanie również wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Może się zakończyć wydaleniem funkcjonariuszek ze służby - mówi mjr Wojciech Barański z łódzkiej delegatury ABW.

Zatrzymanie Katarzyny L. i Sylwii G. wiąże się ze śledztwem dotyczącym korupcji w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łodzi. Wczoraj zarzuty udzielenia korzyści majątkowych przedstawiono również dwóm policjantom z komendy miejskiej w Łodzi - Arkadiuszowi W. i Zbigniewowi N. Pierwszy z nich miał przekazać łapówkę w wysokości 400 zł w listopadzie 2001 r. Drugi w czerwcu 2001 r.

Utrzymywała się cała szajka

Do tej pory w tzw. aferze korupcyjnej w WORD zarzuty przedstawiono 119 osobom, w tym 15 egzaminatorom, kilkunastu właścicielom szkół jazdy, instruktorom i kursantom. Kilkanaście osób zostało tymczasowo aresztowanych.

Z ustaleń w śledztwie wynika, że członkowie rozbitej szajki z wymuszania łapówek uczynili sobie stałe źródło dochodu. Wynosiły one od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Rekordzista wśród egzaminatorów przyjął od ponad 570 kursantów ponad 230 tys. zł korzyści materialnych. Niektórym egzaminowanym kobietom składano również niedwuznaczne propozycje.

D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.