Facebook Google+ Twitter

Futbol amerykański w Toruniu po raz drugi! Angels-Cougars

W niedzielę, 17 czerwca o 14:30 kolejny mecz futbolu amerykańskiego z udziałem Angels Toruń na stadionie przy ul. Świętopełka 15/23. Wstęp wolny, "Anioły" powalczą o ligowe punkty z Cougars Szczecin.

Obie drużyny w PLFAII poznały zarówno smak ligowego zwycięstwa, jak i porażki. Angels jako najmłodszy klub w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego, rozpoczęli sezon pod pewnego zwycięstwa 28:6 z Olsztyn Lakers przed własną licznie zgromadzoną publicznością. Mimo dobrego początku w Warszawie, gdzie prowadzili już 14:0, Królewscy nauczyli ich pokory po dobrym widowisku pokonując błękitno-białych 23:14.
"Anioły" w ramach przygotowań do tego spotkania rozegrali pokazowy mecz na bydgoskim Starym Rynku w czwartek, 7 czerwca z Archers, lecz wynik był sprawą drugorzędną. W Bydgoszczy zależało na promocji futbolu i rozegraniu prawdopodobnie pierwszego na świecie mecz futbolu amerykańskiego w ścisłym centrum miasta.

Cougars Szczecin to najbardziej doświadczona drużyna z tegorocznych debiutantów w PLFA II. Średnie doświadczenie zawodników występujących w szeregach szczecińskiego drugoligowca to 1,5 sezonu (w barwach Husarii Szczecin) w dodatku do tego sezonu przygotowywali się prawie dwa lata. Dla Kuguarów początek sezonu był jeszcze bardziej udany- pokonali Werewolves 45:0. Lecz w kolejnym spotkaniu, z Królewskimi właśnie niebyli wstanie zdobyć punktów ulegając 0:15.
Niedzielne spotkanie może odpowiedzieć na pytanie, na co stać oba zespoły w tym sezonie.

Tak jak przy okazji pierwszego meczu w Toruniu gospodarze niedzielnego starcia zadbali o moc atrakcji dla kibiców. Przygotowany jest grill. Dla rodzin planowany jest kącik z atrakcjami dla najmłodszych, a oprawę meczową zapewnią formacja taneczna „Angels Ladies”. W przerwie meczu oraz tuż przed jego rozpoczęciem po raz pierwszy w Toruniu pokazowe spotkanie ultimate frisbee: Grudziądz Ultimate Frisbee-Nine Hills Chełmno. Afterparty po meczu w klubie NRD przy ul. Browarnej 6.

- Po stosunkowo łatwej inauguracji sezonu z Olsztynem i bardzo dobrym początku meczu w Warszawie, w którym prowadziliśmy już 14 punktami poczuliśmy się zbyt pewnie. Królewscy otrząsnęli się i sprowadzili nas na ziemię. Tę lekcję zapamiętamy i już wyciągamy z niej wnioski. Mecz z Cougars będzie z pewnością wyrównanym widowiskiem i może mieć kluczowe znaczenie w walce o play-off - zapowiada Rafał Kaleta, koordynator ofensywy Aniołów.

- W meczu z drużyną Królewskich zagraliśmy bez energii i zabrakło nam konsekwencji.
Nikogo na pewno nie zlekceważymy. W dalszym ciągu cel na sezon się nie zmienił . Każdy mecz jest starciem o wszystko. Mocno wierzę że w najbliższym starciu pokażemy charakter. Jest to najlepszy moment by udowodnić że Kuguary łatwo nie składają „broni”
– zapowiada Tomasz Leszczyński, manager Cougars Szczecin.

wideo promocyjne
www.youtube.com/watch?v=7OnOwntfzcs

Mecz rewanżowy 28 sierpnia w Szczecinie. Niedzielne spotkanie jako sędzia główny poprowadzi Paweł Cwalina. Internetową transmisję na żywo będzie można obejrzeć na stronie www.kpsport.pl. Więcej informacji dotyczących Angels Toruń na stronie www.torunangels.pl oraz www.facebook.com/AngelsTorun a także na stronie Polskie Ligi Futbolu Amerykańskiego www.torunangels.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.