Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11446 miejsce

Futbol i motoryzacja. Różne pasje, jedna idea

Dwóch gdańszczan, pasjonatów futbolu i motoryzacji w połowie września zainicjowało akcję BKS - Budujemy Klubowe Samochody. Chcą, by do 2012 roku swój klubowy samochód miało każde miasto i każda drużyna piłkarska.

Maciej Maciak (po lewej) i Mariusz Wiśniewski obok Toyoty Celici Coupe. / Fot. www.figurski.com.plMariusz Wiśniewski i Maciej Maciak to mieszkańcy Gdańska. Mariusz jest fanem motoryzacji, a Maciej to wieloletni kibic Lechii Gdańsk. Połączyła ich niezwykła inicjatywa.

Tuning pod patronatem prezydenta


Niedawno kibice Lechii otrzymali od jednej z firm samochód, który ma być przeznaczony dla kibiców klubu. Mariusz i Maciek postanowili wykorzystać okazję, by promować drużynę i Gdańsk. - Początkowo planowaliśmy przeznaczyć pojazd na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, jednak kwota, jaką moglibyśmy z tego uzyskać byłaby niewielka - mówi Maciek.

W ten sposób zrodził się pomysł, by auto przeszło transformację w oficjalny klubowy samochód. - Zlecimy po prostu tuning auta - tak by godnie prezentowało nasz klub - dodaje Mariusz. Przychylnie do idei odniósł się
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, który objął nad przedsięwzięciem honorowy patronat.

Inicjatorzy akcji mają zamiar zarazić pomysłem inne miasta. - Zależy nam na miastach, które gościć będą drużyny ze Starego Kontynentu podczas Mistrzostw Europy w 2012 roku - snuje wizje Maciek. Mariusz i Maciek chcą propagować kulturalne formy dopingu ich celem jest istnienie klubowego samochodu w każdym większym ośrodku piłkarskim w Polsce. Rywalizacja w tworzeniu jak najbardziej kolorowych i "odpicowanych bryk" ma usunąć w cień niezdrową rywalizację między kibicami. Mamy kontakt z kibicami z całej Polski, którzy przychylnie odnoszą się do projektu - tłumaczy Maciek.

Niezwykły model


Jak zapewniają ma to być gadżet mobilny, który w jak najbardziej efektywny i efektowny sposób będzie promował Lechię Gdańsk. W przyszłości auto ma być wyeksponowane w muzeum Lechii, które ma powstać obok Baltic Areny. Dodatkowej rangi wydarzeniu może nadać zainteresowanie projektem ze strony ambasadora Indii Chandry Mohan Bhandariego, który we wrześniu gościł w Gdańsku i jest pod wrażeniem inicjatywy. - Obiecał wsparcie wyjątkowym patronatem - zaznacza Mariusz.Pierwsze przymiarki do tuningu auta. / Fot. www.figurski.com.pl

Twórcy akcji podkreślają, że samochód, który zostanie poddany tuningowy jest niezwykły. - To jedyny w Polsce kultowy egzemplarz Toyoty Celici Coupe - zaznacza Mariusz. Z uśmiechem obydwaj dodają, że data produkcji 1983 rok doskonale współgra z historią gdańskiego klubu, który w tym roku odnosił największe sukcesy, grając w Pucharze Zdobywców Pucharów z Juventusem Turyn. Co ciekawe samochód ma niezwykle nowatorską konstrukcję. - Drzwi nie mają ramy, otwierają się jak w najnowszych modelach samochodów sportowych - mówi Maciek

Logo już jest


Został rozstrzygnięty konkurs na logo. Teraz przyszedł czas na wirtualny tuning, który ma zmienić samochód w wizytówkę gdańskiej drużyny. - Rozpoczęliśmy współpracę z pismami branżowymi zajmującymi się tuningiem. W zamian za teksty o nas, będą mogli dotrzeć do nowej grupy czytelników jaką są kibice - wyjaśnia Mariusz.

Akcja rozwija się dynamicznie i - jak zapewniają jej twórcy - z pewnością doprowadzą swoje dzieło do końca. Wygląd samochodu, który ostatecznie będzie krążył po gdańskich ulicach ocenią kibice i to oni dokonają wyboru. Dodatkowo w planach jest utworzenie mini-telewizji BKS TV, która pokazywałaby proces tworzenia się auta.

Wszystkich zainteresowanych pomysłem, fanów tuningu, motoryzacji i futbolu Mariusz i Maciek zapraszają na stronę internetową Autofutbol

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie no...
Szczena mi opadała, takie materiały to perełki
Nieszablonowe - To bardzo dobre określenie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieszablonowy, ciekawy temat. Dobrze i obiektywnie ujęty. Plus merytoryczny... ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Patryku, długo czekałam na ten tekst:) Niesamowity temat wynalazłeś, wart rozpropagowania!
Hmm, Ty jesteś z Gdyni i tak ciekawie napisałeś o kibicach Lechii, chyba ja muszę wrzucić parę słów o Arce Gdynia :)
....... pany, .....dziady - eh, żeby to hasło przestało wreszcie grzmieć na ulicach Trójmiasta ...
Oczywiście plus (wychodzi na to że Ciebie lubię, ha, ha)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.