Facebook Google+ Twitter

Futbol według Zoli

Fani West Ham United być może doczekają się efektowniejszej gry ich ukochanego klubu. Po zwolnieniu Alana Curbishleya, którego sposób prowadzenia drużyny budził niezadowolenie kibiców i działaczy, menedżerem „Młotów” został Gianfranco Zola.

Herb drużyny / Fot. WikipediaByły napastnik Chelsea Londyn, obecnie trenujący reprezentację Włoch U-21, podpisze umowę z nowym pracodawcą w tym tygodniu, lecz już teraz zaskarbił sobie sympatię ludzi związanych z West Hamem. Włoch stwierdził bowiem, że chce zmienić styl gry drużyny ze wschodniego Londynu na bardziej otwarty i ofensywny, przede wszystkim po to by zadowolić, kibiców. W tym celu chciałby stworzyć „niepowtarzalny styl klubowej Akademii Futbolu”.

– Znam tylko jeden sposób na poprawę jakości zespołu: można go znaleźć jedynie na boisku, prezentując futbol nastawiony na ciągłe atakowanie. To droga, którą powinniśmy podążyć. Chcę podekscytować publikę i mogę to osiągnąć dzięki dobrej, widowiskowej grze, nieprawdaż? – pyta retorycznie Zola.

Przypomnijmy - Zola zastąpi na stanowisku trenera Młotów Alana Caurbishleya, w wyniku konfliktu tego ostatniego z włodarzami z Upton Park. Angielski szkoleniowiec był bowiem przeciwny sprzedaży obrońcy George’a McCartneya do Sunderlandu. Zawodnika ostatecznie sprzedano, a Curbishley stracił pracę…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.