Facebook Google+ Twitter

Futbolowa afera korupcyjna: Znów ponad 100 podejrzanych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-21 09:40

Dowody na udział w korupcyjnym procederze kolejnych 100 osób zdobyli w ostatnim czasie wrocławscy śledczy prowadzący dochodzenie w sprawie korupcji w polskim futbolu - dowiedziało się Polskie Radio Wrocław.

We wrocławskim Sądzie Okręgowym sędzia Wiesław Rodziewicz odczytuje wyrok w sprawie korupcji w klubie piłkarskim Arka Gdynia. Poza jedną osobą oskarżeni nie stawili się w sądzie. / Fot. PAP/Wojtek KamińskiProkuratura apeluje po raz kolejny: Zgłaszajcie się sami albo my przyjdziemy po was!
Wakacje to gorący czas dla prokuratorów, policjantów i CBA, którzy zajmują się piłkarską aferą łapówkarską. Co tydzień dowożeni są kolejni podejrzani. Większość przyznaje się do zarzutów i składa obszerne wyjaśnienia, dając dowody na udział w ustawianiu meczów kolejnych osób.

Dodatkowo, coraz więcej osób zgłasza się samych - w tym tygodniu prokuraturę apelacyjną odwiedziło niemal 10 przedstawicieli światka piłkarskiego, którzy wiedzieli o korupcji lub brali w niej udział.

W ostatnich miesiącach nie zabrakło spektakularnych zatrzymań zaraz po meczach piłkarskich. Tydzień temu, agenci CBA zabrali z szatni kapitana Polonii Bytom, która grała we Wrocławiu mecz ze Śląskiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.