Facebook Google+ Twitter

Futbolowe Anioły świątecznie na przystawkę i deser

Futboliści amerykańscy Angels Toruń spotkaniem w Słupsku z Griffons zainaugurują 3 maja rozgrywki drugiej ligi w sezonie 2014, w Toruniu zaczynają 24 maja. Derby w PLFAII 15 sierpnia z Bydgoszcz Archers.

Sonda

Kto wygra grupę północno-zachodnią PLFAII?

W sezonie 2014 na drugoligowym froncie zagra 22 drużyny podzielone na 4 grupy wg czynnika terytorialnego. „Anioły" zagrają w grupie północno-zachodniej z: Bydgoszcz Archers, Griffons Słupsk, Seahawks Sopot oraz Patriotami Poznań. W 5 klasach rozgrywkowych wystąpi 70 zespołów.
www.angelstorun.pl terminarz Angels Toruń 2014 / Fot. Dawid Witnik
Pierwsze spotkanie w PLFAII torunianie zagrają w Słupsku z miejscowymi Griffons w Święto Narodowe 3 Maja. W zeszłym sezonie w pierwszym meczu podczas "długiego weekendu" pokonali 4 maja 2013 w Bydgoszczy Archers 24:35.
Debiut w sezonie 2014 przed własną publicznością odbędą 24 maja z Seahawks Sopot, są to połączone siły rezerw mistrza Polski Seahawks Gdynia oraz Sabercats Sopot, z którymi przed sezonem rozgrywali dwa pasjonujące pojedynki. Po raz kolejny w grodzie Kopernika futbolistów zobaczymy 21 czerwca w spotkaniu z Gryfonami ze Słupska, 12 lipca to kolejny wyjazd nad morze na rewanż do Seahawks.
Dwa tygodnie później- 27 lipca Angels czeka wyjazd do drużyny Patrioci Poznań. Zwieńczeniem sezonu zasadniczego będzie derbowe spotkanie z Bydgoszcz Archers w Toruniu, spotkanie odbędzie się w kolejne polski dzień narodowy-Święto Wojska Polskiego 15 sierpnia.
www.angelstorun.pl / Fot. Arek Sobierajski
W sezonie zasadniczym drużyna rozegra 6 meczów mierząc się po raz z każdym rywalem za swojej grupy oraz dwa razy z dolosowanym przeciwnikiem. Do trzystopniowych zmagań w play-off awansują po dwie najlepsze drużyny w każdej grupie z czterech grup. Gospodarzami ćwierćfinałów (20/21 września) będą zwycięzcy grup. Półfinały 4/5 października, ich zwycięzcy zapewnią sobie awans do pierwszej ligi i udział w finale rozgrywek 19 października, dzień wcześniej przegrani półfinaliści rozegrają baraże z drużynami pierwszej ligi.
Angels Toruń kask www.angelstorun.pl / Fot. Dawid Witnik
Angels przed sezonem rozegrają co najmniej dwa sparingi, przeciwnikami będą finaliści rozgrywek pierwszej ligi Husaria Szczecin oraz Lowlanders Białystok, z tymi drugimi mieli okazję do konfrontacji przed sezonem 2013.
Poza uczestnictwem w drugiej lidze futbolu jedenastoosobowego (PLFAII) młodych zawodników (14-17 lat) Angels w rozgrywkach o mistrzostwo Polski juniorów (PLFAJ). Grupowymi rywalami "młodych Aniołów" będą Archers, Seahawks i Griffons. Przed rokiem juniorzy Angels awansowali do finału PLFAJ w Bielawie, gdzie zajęli 8 miejsce w Polsce.


TERMINARZ PLFAII GRUPY PÓŁNOCNO-ZACHODNIEJ
3 maja Griffons Słupsk- Angels Toruń
24 maja Angels Toruń- Seahawks Sopot
21 czerwca Angels Toruń- Griffons Słupsk
12 lipca Seahawks Sopot- Angels Toruń
27 lipca Patrioci Poznań- Angels Toruń
15 sierpnia Angels Toruń- Bydgoszcz Archers
20/21 września ćwierćfinał PLFAII
4/5 października półfinał PLFAII
18 października baraże PLFAI/PLFAII
19 października finał PLFAII

Angels Toruń logo / Fot. Dawid Witnik
KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA DRUŻYN:
ANGELS TORUŃ- klub założony w grudniu 2011 a i tak zainteresowanie związane z jego powstaniem spowodowało przyznanie tytułu "Sportowego fenomenu Torunia 2011" wg Gazety Wyborczej. W pierwszym spotkaniu w ligowej historii wygrali 28:6, kończąc debiutancki sezon na 4. miejscu w grupie północnej PLFAII. Dodatkowo zespół zorganizował spotkania promujące futbol amerykański poprzez rozgrywanie meczów na bydgoskim Starym Rynku, w Inowrocławiu, czy Ciechocinku. Sześciu juniorów Angels w gościnnych barwach Warsaw Eagles sięgnęło po Mistrzostwo Polski. Organizują transmisję wideo na żywo ze swoich spotkań. Za działania marketingowe Dawid Witnik został nominowany do tytułu "Torunianina Roku 2012". W sezonie 2013 wystawili 3 drużyny: Angels w PLFAII, Metropolitans w PLFA8 oraz drużynę juniorską w PLFAJ. Seniorzy zajęli 4 miejsce w drugiej lidze, a juniorzy awansowali do finału Mistrzostw Polski (14-17 lat) zajmując 8 miejsce w kraju. Klub jest dofinansowany przez Urząd Miasta Torunia. Wszystkich chętnych do gry i współpracy zapraszają do kontaktu: torunangels@gmail.com www.angelstorun.pl
Angels Toruń- Sabercats Sopot 2013 www.angelstorun.pl / Fot. Arek Sobierajski
BYDGOSZCZ ARCHERS (15 sierpnia Toruń)- drużyna powstała już w listopadzie 2008, 5 kwietnia 2009 rozegrała swój pierwszy mecz sparingowy, lecz dopiero w 2011 po raz pierwszy zespół uczestniczył w rozgrywkach futbolu ośmioosobowego, zajmując 4. miejsce. W sezonie 2012, gdy Angels brali udział w rozgrywkach drugoligowych w pełnowymiarowym futbolu "Łucznicy" wciąż występowali w rozgrywkach PLFA8 dla drużyn rozwijających się, już bez takiego powodzenia. Z biało-błękitnymi spotkali się podczas pokazu na Starym Rynku w Bydgoszczy oraz 2 września w sparingu w Inowrocławiu wygranego przez torunian 24:7. W sezonie 2013 w Bydgoszcz występowała drużyna Raiders, której zawodnicy w tym sezonie będą występować w barwach Archers. Poprzedni sezon przyniósł cztery zwycięstwa Angels nad ekipami zza miedzy, seniorzy pokonali Archers 24:35, Raiders 40:14 a juniorzy dwukrotnie Archers 31:18 oraz 36:0.
www.angelstorun.pl / Fot. Arek Sobierajski
GRIFFONS SŁUPSK (3 maja Słupsk, 21 czerwca Toruń)- powstały 21 październik 2008 klub, który zadebiutował w 2011 roku w rozgrywkach ośmioosobowych dla zespołów rozwijających się PLFA8 wywalczając aż 3. miejsce, w roku 2012 też w PLFA8. 2013 to ich pierwszy sezon w drugiej lidze, przed własną publicznością na stadionie 650-lecia ulegli 27 lipca "Aniołom" 0:32. Prowadzą program Słupskiej Ligi Szkół Średnich w futbolu amerykańskim, zwieńczeniem tego projektu był mecz juniorów z Angels, rozegrany w Słupsku na stadionie Gryfa. Młodzi torunianie 11 listopada wygrali 22:45 zdobywając "Puchar Niepodległości" w ostatnim spotkaniu futbolu w Polsce w sezonie 2013.
Angels Toruń kibice www.angelstorun.pl / Fot. Arek Sobierajski
PATRIOCI POZNAŃ (27 lipca Poznań) założony 19 października jako pierwszy w Polsce został zainicjowany od juniorskiego planu szkoleniowego. Patrioci wspólnie z PSŻ i ProLans X4 złożyli projekt Sportowy Golaj w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2014 w celu remontu stadionu żużlowego Olimpia w Poznaniu. Inicjatywa zdobyła trzecie miejsce w głosowaniu i zostanie zrealizowana. W Poznaniu poprzednio funkcjonowała druga najstarsza drużyna w Polsce- Fireballs Wielkopolska oraz obecnie grający w najwyższej klasie rozgrywkowej Kozły Poznań. W barwach seniorów Patsów zobaczymy także wychowanków obu klubów, w 2013 w rozgrywkach PLFA8 zajęli 3 miejsce w swojej grupie. Juniorzy Patriots, tak jak Anioły awansowali do finału mistrzostw Polski, w bezpośredniej rywalizacji toruńscy zawodnicy ulegi 28:6.
Prezydenta Miasta Torunia podczas rzutu monetą www.angelstorun.pl / Fot. Arek Sobierajski
SEAHAWKS SOPOT (24 maja Toruń, 12 lipca Sopot)- połączona drużyna rezerw Topligowych Seahawks Gdynia oraz drugoligowych Sabercats Sopot. Pierwsza drużyna Seahawks gra w PLFA od początku (2006), w tym czasie zdobyli 7 medali Mistrzostw Polski, sezon 2012 zakończyli z upragnionym złotem. 2012 to także debiut drużyny rezerw w rozgrywkach futbolu ośmioosobowego PLFA8 w których okazali się także najlepsi. Przed rokiem Angels wygrali w Gdyni po dogrywce 16:22. Zeszłoroczni Sabercats z kanadyjskim rozgrywającym Luke'iem Zetazate'm i amerykańskim trenerem Michael'em Tirrell'em. W sezonie 2012 byliśmy świadkami zaciętych pojedynków obu drużyn w Sopocie w rogrywanym w ekstremalnych warunkach pogodowych meczy ligowym Angels ulegli 20:8, zaciętość pojedynku spowodowała, że zespoły zdecydowały się spotkać raz jeszcze, tym razem po sezonie w meczu towarzyskim w Ciechocinku- do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były 2 serie dogrywkowe, lecz kolejny raz "Szablozębi" byli góra. Emocji nie zabrakło także w "meczu o playoff", ostatnim spotkaniu sezonu zasadniczego, w Toruniu 24 sierpnia 2013 Angels ulegli 15:20.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.