Futsal. AZS Uniwersytet Warszawski pokonał Tacho Toruń

Po zwycięstwie futsalowców AZS Uniwersytetu Warszawskiego nad Tacho Toruń 2:1, zawodnicy do swojego dorobku punktowego mogą dopisać bezcenne trzy punkty. Co ciekawe wszystkie gole zdobyli gospodarze.

Ławka rezerwowych AZS-u / Fot. Robert ZakrzewskiDo niedzielnego spotkania zawodnicy obu drużyn podchodzili w zupełnie różnych nastrojach. Zawodnicy z UW nie mogli wygrać od 4 października, kiedy na wyjeździe pokonali Radio System Toruń 4:3. Dodatkowo w zeszłym tygodniu podopieczni trenera Klimkowskiego, przegrali w Chojnicach z Red Devils 8:0. Nikt więc nie miał powodu do optymizmu.

Zupełne inne nastroje panują w szeregach Tacho. Zespół ma nowego trenera - Andrzeja Biange (również selekcjoner reprezentacji Polski U-21). Dodatkowo klub przenosi się z Torunia do Brodnicy, gdzie czeka na nich sponsor firma RuBeCo. Razem z inwestorem przyjść mają wzmocnienia. Wszystko to prowadzić ma do jednego celu, jakim jest awans do ekstraklasy.

Na pierwszego gola kibice czekali zaledwie sześć minut. Z lewej strony parkietu przedarł się Ukrainiec Taras Panczuk i wstrzelił piłkę w pole karne. Tor jej lotu przeciął wracający Remigiusz Mytyk i z dwóch metrów umieścił piłkę we własnej bramce. Na szczęście 22-letni gracz nie załamał się i po sześciu minutach mocnym strzałem doprowadził do wyrównania. Swoim uderzeniem przypieczętował dobrze rozegrany stały fragment gry. Mimo że futsalowcy obu zespołów strzelali po słupkach i poprzeczkach, to pierwsza połowa zakończył się remisem.

Druga część zawodów to przewaga Tacho. Widać było, że technicznie górują nad Akademikami. Ci jednak przeciwstawili im ambicje i wolę walki. Po stratach wszyscy zawodnicy wracali do obrony i nikt nie opuszczał głowy. Kilka razy zawodnicy Uniwersytetu pozwolili też wykazać się umiejętnościami swojemu bramkarzowi – Michałowi Kozłowskiemu.