Facebook Google+ Twitter

Futsal: AZS Uniwersytet Warszawski pozostaje w pierwszej lidze

Zawodnicy AZS UW w ubiegłym sezonie spadli do drugeij ligi, to jednak wycofanie się z rozgrywek kilku drużyn sprawiło, iż „akademicy” wrócili na zaplecze ekstraklasy. Teraz muszą udowodnić, że to miejsce im się należy.

Futsalowcy AZS UW wracają do pierwszej ligi. / Fot. Robert Zakrzewski Zawodnicy z UW pretendowali wraz z Młodzieżowym Klubem Futsalu "99" Grajewo o miejsce w rozgrywkach do pierwszej ligi. Jednak zarząd MKF zrezygnował z udziału w meczu barażowym, gdyż uznał, że woli skupić się na szkoleniu młodzieży. Ten szczytny cel, pomógł „akademikom” automatycznie awansować do pierwszej ligi.

To bardzo dobra wiadomość dla studentów z Warszawy. Podopieczni Rafała Klimkowskiego będą mieli okazje sprawdzić się na dużo wyższym poziomie. Po reorganizacji rozgrywek i utworzeniu jednaj centralnej pierwszej ligi (wcześniej były dwie grupy) rywale będą bardzo wymagający.

-Przeciwnicy na pewno będą piłkarsko i organizacyjnie dużo lepsi - mówi Michał Kozłowski, bramkarz AZS UW. - Wiadomo, że lepiej grać z wymagającymi rywalami, bo więcej można się nauczyć. Chcemy też udowodnić, że spadek w tym sezonie to był wypadek przy pracy. Uważam, że stać nas na zajęcie miejsca w środku tabeli, a może nawet pozycji w jej górnej części - podkreśla gracz akademików.

Zawodnicy z UW we wtorek rozpoczęli wspólne treningi. Już w niedzielę o godzinie 11 w hali przy Banacha 2, zagrają sparingowe spotkanie z MOKS Białystok. Zespół z Podlasia, podobnie jak gracze z Warszawy, mimo że spadli do drugiej ligi, to jednak wrócili na zaplecze ekstraklasy po wycofaniu się innych zespołów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.