Futsal:Wygrana akademickiej ligi.pl w derbach Warszawy

• Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-09-06 14:52

W sobotnie popołudnie w hali przy ulicy Banacha, AZS Uniwersytet Warszawski ( I liga ) przegrał w towarzyskim meczu z niżej notowaną AkademickąLigą.pl ( II liga) 3:7. Rezultat jednak trudno nazwać niespodzianką.

Do tego spotkania obie drużyny przystąpiły w osłabionych składach. Widać było to zwłaszcza po "azetesiakach". W drużynie UW z różnych powodów nie zagrali podstawowi gracze m.in. kapitan Tadek Kiełbiewski, grający trener Rafał Klimkowski, drugi strzelec ubiegłego sezonu AZS-u Sebastian Groszek, filar obrony Marcin Sianowski a także Grzegorz Och oraz Karol Domżała. Dla gospodarzy był to także pierwszy sparing przed rozpoczęciem sezonu (inauguracja już za dwa tygodnie!).

Przed rozpoczęciem meczu pewniej więc mogli czuć się reprezentanci akademickiej ligi, którzy sumienie przez wakacje trenowali pod okiem reprezentanta Polski i mistrza kraju w barwach Hurtapu Łęczyca - Mariusza Milewskiego. Zespół ten również dwa tygodnie pokonał 9:8 pierwszoligowe Tacho Toruń, a w czerwcu zajął ósme miejsce w Futsal Baltic CUP. Morale więc w tym zespole było wysokie.

Spotkanie rozgrywane było nietypowo jak na futsal w trzech tercjach po dwadzieścia minut bez zatrzymywania czasu. Od samego początku drużyna akademickiej ligi stwarzała sobie dobre okazje do zdobycia gola. Duża w tym zasługa graczy UW, którzy razili niecelnymi podaniami oraz brakiem zrozumienia pod bramką rywala.

Drugoligowcy prowadzili od 17 minuty po golu Sebastiana Góralczyka i do końca meczu nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Kontaktowego gola w trzydziestej drugiej minucie zdobył Andrzej Januszewski. Jednak akademickaliga.pl szybko odskoczyła na dwie bramki.

Trener AZS UW Rafał Klimkowski ma, o czym myśleć po tym meczu. Widać, że w drużynie z sezonu na sezon dochodzi to odmłodzenia składu, lecz bez pomocy doświadczonych zawodników, którzy dwa lata temu grali w Ekstraklasie o utrzymanie w pierwszej lidze może być ciężko.