Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32171 miejsce

Fyrstenberg i Matkowski promują olimpiady specjalne

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zostali oficjalnymi Ambasadorami Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Warszawa 2010.

Oświadczam, że jestem właścicielem załączonego zdjęcia. Przy publikacji proszę o umieszczenie nazwiska autora. / Fot. Ludmiła MitręgaMariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski zostali oficjalnymi ambasadorami Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych Warszawa 2010. Na odbywającym się turnieju tenisowym US Open w Nowym Jorku w USA, najlepsza para deblowa polskiego tenisa występuje w koszulkach z logo Olimpiad Specjalnych.

W pierwszym meczu turnieju debliści ulegli amerykańskiej parze Ryan Harrison i Kaes Van't Hof.
W rywalizacji miksta wygrali dwa mecze, Matkowski występuje w parze z Amerykanką Lisą Raymond, byłą liderka rankingu deblowego. Fyrstenbergowi partneruje Chinka Zi Yan. "Dwa mecze wygrane, jeden przegrany, więc bilans na plus" - śmieje się Fyrstenberg.

W nadchodzącym roku debel Fyrstenberg/Matkowski będzie wspierać promocję Igrzysk i ruchu Olimpiad Specjalnych w Polsce m.in. poprzez aktywny udział w kampanii społecznej i reklamowej Igrzysk. Sportowcy użyczą swojego wizerunku na zasadzie non-profit.

- Przyznanie nam funkcji Ambasadorów Igrzysk Olimpiad Specjalnych to dla nas zaszczyt. Ogłoszenie tej informacji podczas naszego startu w US Open ma symboliczne znaczenie. W USA ruch Olimpiad Specjalnych jest znany i ceniony. W naszym kraju jest jeszcze wiele do zrobienia na rzecz promocji wiedzy o niezwykłych możliwości osób z niepełnosprawnością intelektualną – powiedział Marcin Matkowski przed pierwszym turniejem US Open.

Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych odbywać się będą w terminie 18-24 września 2010 w Warszawie w oraz w 58 Miastach Goszczących, które to zapewnią pobyt sportowcom z zagranicy i jednocześnie rozprzestrzenią ducha Igrzysk z Warszawy na cały kraj. Tenis jest jedną z 9 dyscyplin przewidzianych w programie Igrzysk. W Igrzyskach weźmie udział 1600 sportowców z 58 państw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.