Fyrstenberg i Matkowski są już w półfinale!

Wielki sukces odniosła nasza eksportowa para deblowa Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski. Polacy wygrali drugi mecz podczas kończącego sezon turnieju Masters Cup w Szanghaju. Tym razem pokonali parę Bjoerkman/Ullyet 6:2, 1:6, 10:6.

Mariusz Fyrstenberg (P) i Marcin Matkowski (L). / Fot. PAP/Herbert OczeretPolacy po raz drugi w karierze zakwalifikowali się do turnieju mistrzów - Masters Cup. Prawo udziału w nim ma osiem najlepszych par sezonu. Fyrstenberg i Matkowski rozstawieni z numerem siódmym trafili do grupy złotej wraz z deblami: Nestor/Zimonjic, Dlouhy/Paes i Bjoerkman/Ullyet.

W pierwszym meczu polscy debliści przegrali z rozstawioną z "dwójką" parą kanadyjsko - serbską Daniel Nestor/Nenad Zimojnic. Swoje drugie spotkanie debliści wygrali w dwóch setach z Lukasem Dlouhym i Leanderem Paesem 7-6 (7-2), 6:3.

Dzisiaj, w decydującym o awansie do półfinału meczu, Polacy uporali się z rozstawionymi z numerem czwartym Bjoerkmanem i Ullyettem. Lepiej rozpoczęli spotkanie Szwed i zawodnik z Zimbabwe, którzy prowadzili 2:1. Potem jednak Fyrstenberg i Matkowski wygrali pięć kolejnych gemów z rzędu i pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2 dla naszych rodaków.

Drugi set był zupełnie inny. Kończący karierę Bjoerkman nie miał zamiaru się poddać i ta partia należała do niego i Ullyeta. Nie dali Polakom szans, wygrywając 6:1. Decydujący o awansie do półfinału super tiebreak należał do Polaków. Pokonali rywali 10:6 i to oni znaleźli się w najlepszej czwórce turnieju.

W walce o finał nasi debliści zmierzą się z braćmi Bryanami z USA, rozstawionymi z numerem jeden. To największy w karierze sukces naszych tenisistów.

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska) - Jonas Bjoerkman, Kevin Ullyett (Szwecja, Zimbabwe) 6:2, 1:6, 10:6.