Fyrstenberg i Matkowski w finale debla w Miami

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski awansowali do finału turnieju deblowego ATP w Miami. W 1/2 finału pokonali oni bułgarsko-duńską parę Gregor Dimitrov/Frederik Nielsen 6:4 6:2.

/ Fot. Król roger GNU1.2Po odpadnięciu w półfinale turnieju singlowego kobiet Agnieszki Radwańskiej oczy kibiców tenisa zwróciły się na naszą eksportową parę deblową. Fyrstenberg i Matkowski mimo niezbyt udanego początku sezonu, w Miami zaczęli grać dużo lepiej i byli uznawani za faworytów pojedynku półfinałowego.

Już w pierwszym gemie spotkania Polacy przełamali serwis rywali i wyszli na prowadzenie1:0. Jak się później okazało był to jedyny break w tym secie i Polacy wygrali go 6:4.

W drugiej partii nasi zawodnicy wygrali przy serwisie rywala aż 3 gemy, sami tracąc własne podanie zaledwie raz, dzięki czemu po 56 minutach spotkania mogli się cieszyć z wygranej 6:4 6:2 i pewnego awansu do meczu finałowego

W decydującym o triumfie w turnieju na Florydzie meczu Fyrstenberg/Matkowski, rozstawieni z numerem 8, zmierzą się z turniejową "piątką"- pakistańsko-holenderską parą Aisam-ul-Haq Qureshi/Jean-Julien Rojer, którzy w półfinale pokonali Hiszpanów Marcela Granolersa-Pujol i Marca Lopeza 6:3 6:2.

Dotychczas obie pary, które zagrają w finale, spotkały się ze sobą raz. W kwietniu 2012 roku w Barcelonie lepsi okazali się popularni "Frytka" i "Matka", wygrywając 6:3 6:7 10:7.

1/2 finału debla turnieju ATP w Miami:

Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (8) -Gregor Dimitrov/Frederik Nielsen 6:4 6:2