Fyrstenberg i Matkowski w finale Masters!

Polski debel pokonał duet z Indii - Mahesh Bhupathi i Leander Paes 6:4, 4:6, 10:6 w półfinale tenisowego turnieju Masters na kortach w Londynie i awansował do finału tej prestiżowej imprezy.

/ Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Matkowski-Frystenberg.jpgFyrstenberg i Matkowski w fazie grupowej wygrali dwa mecze i przegrali jedno spotkanie. Awansowali z drugiego miejsca w grupie i zmierzyli się Hindusami, którzy sensacyjnie wygrali grupę pierwszą.

Pierwszy set to bardzo wyrównana gra po obu stronach siatki. Zarówno Polacy, jak i ich rywale, konsekwentnie wygrywali swoje podania i wydawało się, że o losach partii będzie musiał rozstrzygnąć tie-break. Nasz eksportowy debel w końcówce zdołał jednak przełamać przeciwników i wygrał seta 6:4.

Druga partia rozpoczęła się od bardzo dobrej gry naszych tenisistów, którzy szybko objęli prowadzenie 2:0. Hindusi błyskawicznie jednak odrobili straty, wygrywając trzy kolejne gemy. Polacy dzięki konsekwentnej grze zdołali doprowadzić do stanu 4:3. Od tego momentu na korcie panowali Bhupathi i Paes, grając wręcz bezbłędnie zdołali wygrać seta i o wyniku meczu rozstrzygnąć musiał super tie-break.

W super tie break lepiej rozpoczęli rywale, szybko wychodząc na prowadzenie 3:0. Polacy nie zamierzali się poddawać po trzech skutecznych atakach doprowadzając do wyrównania. Dalsza cześć to już skuteczna gra Matkowskiego i Fyrstenberga, którzy wygrali ostatecznie 10:6 i po raz pierwszy w historii mamy polskiego debla w finale prestiżowego turnieju Masters!

Biało-czerwoni zmierza się w nim z parą Maks Mirny / Daniel Nestor. Będzie to wiec rewanż za przegrane spotkanie grupowe.

Fyrstenberg/Matkowski (8)- Mahesh Bhupathi/Leander Paes (4.) 6:4, 4:6, 10:6

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.