Fyrstenberg i Matkowski w półfinale ATP World Tour Finals

Jarek Dudek
Jarek Dudek
Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski pokonali 6:3 7:6 Jurgena Melzera i Philippa Petzschnera. Dzięki zwycięstwu Polacy zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do półfinału turnieju ATP w Londynie.

W pierwszym secie Fryta i Matka pewnie wygrywali swoje gemy (obronili 2 break pointy), przy czym raz zdołali przełamać serwis Petzschnera. Set zakończył się wynikiem 6:3.

Drugi set był znacznie bardziej wyrównany, obie pary przełamywały się kilkakrotnie. Set zakończył się tiebreakiem, w którym lepsi okazali się Fryta i Matka, wygrywając do 7.

Polacy jak na razie są niepokonani w Londynie. Dzięki trzem wygranym meczom w grupie zawodnicy Siemens Teamu powtórzyli wynik z 2008 roku i awansowali do półfinału turnieju ATP Word Tours Finals w Londynie.

Powiedzieli po meczu:

"Cieszymy sie z awansu, ale spokojnie, nie popadamy w żadną euforię. Przed nami półfinał i musimy podejść do niego skoncentrowani. Jest plan minimum, ale nie powidzieliśmy jeszcze ostatniego słowa" - powiedział Mariusz Fyrstenberg.

"Pierwsze miejsce w grupie przed Bryanami jest miłą niespodzianką dla kibiców. Mówiąc przed turniejem, że chcemy co najmniej powtórzyć wynik z 2008 roku, byliśmy jak najbardziej serio. I udowodniliśmy naszą wartość. Dziękujemy wszystkim naszym kibicom za wsparcie, zapraszamy do oglądania półfinału. Będzie się działo" - mówił Marcin Matkowski.

Wynik meczu:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 6) - Juergen Melzer, Philipp Petzschner (Austria, Niemcy, 8) 6:3, 7:6 (9-7)

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski to jedna z najlepszych par deblowych na świecie i najlepsza polska para deblowa w historii. Aktualnie 6. miejsce w rankingu deblowym ATP. Czterokrotnie w ciągu ostatnich pięciu lat zakwalifikowali się do Masters Cup, w którym w 2008 roku doszli do półfinału. Na Olimpiadzie w Pekinie w 2008 r. osiągnęli ćwierćfinał. To najlepszy wynik polskiego tenisa w historii Igrzysk Olimpijskich. Także w 2008 roku wygrali w Madrycie prestiżowy turniej z serii Masters. W 2009 roku wygrali dwie imprezy, w tym po raz pierwszy we wspólnej karierze turniej rozgrywany na trawie (Eastbourne). W roku 2010 obronili tytuł w Eastbourne, osiągnęli dwa ćwierćfinały Wielkoszlemowe (Roland Garros, US Open), grali w 5 finałach ATP i wywalczyli awans do turnieju Masters. Są niepokonani w Pucharze Davisa od 2 lat, stanowiąc najsolidniejszy punkt Reprezentacji Polski w rozgrywkach międzynarodowych. W historii wspólnych występów w Pucharze Davisa przegrali od 2003 r. tylko trzy mecze. W swojej karierze pokonali wszystkie pary światowej czołówki, w tym kilkakrotnie najlepszy debel świata ostatnich lat braci Bryan. W 2006 roku dotarli do półfinału Australian Open. To trzykrotni zwycięzcy Orange Prokom Open w Sopocie i triumfatorzy Orange Warsaw Open.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0