Facebook Google+ Twitter

Fyrstenberg rozdaje rakiety, Matkowski gadżety

Fyrstenberg i Matkowski pomagają Fundacji HEROSI, przekazując gadżety na licytację, z której dochód zostanie przeznaczony na zakup kardiomonitora na oddział onkologii IMiD w Warszawie.

 / Fot. Ludmiła MitręgaPolscy debliści przekazali Fundacji Herosi m.in. rakietę tenisową, którą Mariusz ograł w ubiegłym sezonie braci Bryan, DVD Wimbledon 2008 oraz koszulkę ELIOS 2010. Pieniądze z aukcji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego - kardiomonitora - dla dziecięcego oddziału onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.

- Kiedy tylko mamy czas, staramy się pomagać, wspierać różne akcje społeczne - mówi Matkowski. - Oczywiście tego czasu jest bardzo mało, więc jak gdzieś między turniejami jesteśmy 3-4 dni w Polsce, staramy się wykroić parę chwil na działalność społeczną. Liczy się jakość, a nie ilość - uśmiecha się tenisista.

Płyta "Wimbledon 2008" to prawdziwa gratka dla miłośników tenisa. Jest to specjalne DVD, które otrzymują wszyscy zawodnicy podczas Wimbledonu. Jest to podsumowanie turnieju z poprzedniego roku. Płyta jest częścią pakietu powitalnego dla zawodników, w którego skład wchodzi plakietka uprawniająca do poruszania się po obiekcie, zasady funkcjonowania podczas turnieju dla uczestników (opisujące co wolno trenerom, zawodnikom, gościom itp.), plan kortów, oficjalny plakat turnieju, album z poprzedniego turnieju, zaproszenie na Player's Party.

- Dzięki fundacji HEROSI możemy dorzucić swoją cegiełkę potrzebującym dzieciom - mówi Fyrstenberg. Więc zapraszamy wszystkich do licytacji mojej rakiety. Podczas licytacji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy moja rakieta została kupiona za 1500 zł. Teraz chcemy przebić tę kwotę - dodaje półfinalista Masters Cup 2008.

Najlepszy polski debel tenisowy po udanych występach w Azji (wygrana w Kuala Lampur oraz finał w Szanghaju), awansował na ósme miejsce w rankingu najlepszych par w tym roku - ATP "Doubles Race". W Szanghaju nasi tenisiści pokonali najlepszy debel na świecie - amerykańskich braci Boba i Mike'a Bryanów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.