Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20624 miejsce

G jak Google. Koncern wejdzie w skład holdingu Alphabet

Google staje się częścią większego przedsięwzięcia. Koncern założył nowy holding o nazwie Alphabet. Szefować mu będą założyciele firmy - Larry Page oraz Sergey Brin.

Zrzut ekranu strony internetowej Alphabet / Fot. źródło własneNajważniejszą spółką-córką będzie Google. Został on odchudzony o oddziały w mniejszym stopniu związane z główną działalnością serwisu. Osobnymi podmiotami zostaną Calico i Life Sciences (medycyna), Nest (inteligentne domy), Fiber (usługi internetowe), Ventures and Capital (finanse) i X lab (nowe technologie, obecnie pracują nad dostawczymi dronami czy samochodami, które nie potrzebują kierowcy).

Google będzie działać na polach związanych z wyszukiwarką, reklamami, mapami, aplikacjami, YouTubem i Androidem. Szefem spółki zostanie Sundar Pichai, który awansuje ze stanowiska starszego wiceprezesa.

Według szefów nowej spółki zmiana ta pozwoli na lepsze zarządzanie i nadzorowanie projektów, które nie są ze sobą powiązane. Różne przedsięwzięcia potrzebują innego sposobu zarządzania. Page i Brin wierzą, że dzięki temu firma będzie się lepiej rozwijać a pojedyncze spółki, wchodzące w skład Alphabet będą przy tym bardziej niezależne.

Alphabet zastąpi Google także na giełdzie, gdzie akcje będą sprzedawane już pod nową nazwą. Sprawozdania finansowe będą przedstawiane oddzielnie dla nowego holdingu i największej spółki-córki od ostatniego kwartału tego roku.

Spółce nie udało zarejestrować się domeny alphabet.com. Odnośnik do nowego holdingu to abc.xyz, który nawiązuje do serialu Silicon Valley, w którym firma przypominająca Google uruchamia serwis hooli.xyz (odnośnik do tej strony można znaleźć w skromnym na razie serwisie Alphabet).


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.