Facebook Google+ Twitter

Gabinet mrocznych osobliwości

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-02-05 15:00

Koncert Emilie Autumn to przeżycie zarówno muzyczne, jak i wizualne. Twórczyni i ikona stylu punktorian doskonale wie, jak pieścić zmysły fanów - pisze Marek Świrkowicz.

Albo się gra, albo się wygląda - powiadają czasem z przekąsem znawcy showbiznesowych mechanizmów. Są jednak osoby, które potrafią znakomicie połączyć w swej scenicznej działalności obydwa te atuty. Amerykańska skrzypaczka i wokalistka znana jako Emilie Autumn bez wątpienia do nich należy.

Bowiem dziewczyna odstawia na scenie show, jakiego nie powstydziliby się twórcy najbardziej wystrzałowych i prowokacyjnych rewii przedwojennego Paryża czy Berlina. Jej występ ma się tak do tradycyjnego koncertu rockowego jak oszałamiająca suknia balowa do szarej garsonki. - Nie interesują mnie koncerty rockowe. Interesują mnie wodewil, cyrk i klimat broadwayowskich musicali - deklaruje w wywiadach.

Wygląda niczym skrzyżowanie staromodnej damy, porcelanowej lalki, seksownej lolitki i bohaterki gotyckiego horroru. Uderza po oczach ostrym jak majcher Kuby Rozpruwacza makijażem, burzą płomiennie czerwonych włosów, pasiastymi pończochami i stylową kolekcją szytych na miarę gorsetów. I nazywa to wszystko stylem punktorian, czyli punkowo-wiktoriańskim.

Na scenie wspiera ją doborowy zespół tancerek zwany The Bloody Crumpets (w wolnym tłumaczeniu: Krwawe Naleśniki") złożony z babek, których same ksywki - jak choćby The Naughty Veronica czy Little Lucina Mistress Of Sin - mogą podnieść ciśnienie krwi u miłośników gotyckiej erotyki. Prezentują się nie mniej efektownie niż liderka (w końcu większość z nich to alternatywne modelki), a ich teatralne harce robią naprawdę spore wrażenie. Przy pomocy licznych rekwizytów (z upiornymi lalkami i wózkami inwalidzkimi na czele) oraz wiader sztucznej krwi starają się oddać niezwykły klimat wiktoriańskiego przytułku dla obłąkanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.