Facebook Google+ Twitter

Gabriela Machej - nowa twarz (o)polskiego jazzu

  • Piotr Z
  • Data dodania: 2008-05-28 16:29

Wczoraj wieczorem Gabriela Machej dała świetny koncert na deskach opolskiej sceny muzycznej. Imprezie towarzyszył pokaz fotografii Moniki Bagińskiej.

Gabriela Machej- nowa twarz (o)polskiego jazzu. W tle fotografiia Moniki Bagińskiej. / Fot. Piotr ZapotocznyRosną szeregi entuzjastów wokalnego talentu Gabrieli Machej. Wczoraj wieczorem w wypełnionej po brzegi sali klubu studenckiego „Skrzat” w Opolu rozbrzmiewał blues, folk, rock, reggae i przede wszystkim jazz. Znana już w opolskim środowisku muzycznym wokalistka wspierana gitarami Katarzyny Moch i Wojtka Kochela przez półtorej godziny śpiewała utwory m.in. Evy Cassidy, Agnieszki Osieckiej i Kasi Nosowskiej. Podczas całego występu, w tle pokazywane były slajdy ze zdjęciami studentki Uniwersytetu Opolskiego Moniki Bagińskiej. Po koncercie publiczność nagrodziła Gabrysię gorącymi brawami.

Gabriela Machej jest wychowanką Wokalnego Studia Kształcenia Jazzowego przy Miejskim Domu Kultury w Opolu. Może się już pochwalić główną nagrodą w konkursie Jam Session w Rudnikach i drugim miejscem na XVII Zimowej Giełdzie Piosenki organizowanej przez Uniwersytet Opolski. Jesienią będzie reprezentować Opole na 44. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Pytana o źródła inspiracji wymienia nazwiska: Ella Fitzgerald, Dee Dee Bridgewater, Natalie Cole i wspomnianą już Evę Cassidy.

Wszystkich zainteresowanych głosem Gabrieli Machej zapraszam do odsłuchania jej utworu "Kiedy nuda".

Monika Bagińska prezentuje swoje fotografie m.in. w YouTube

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.