Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7544 miejsce

"Gadałem z Jackiem. Jest w stanie pomóc z pracą". Taśmy prawdy PO

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-10-29 02:15

"Newsweek" dotarł do nagrania pokazującego, w jaki sposób doszło do zwycięstwa Jacka Protasiewicza w sobotnich wyborach na szefa dolnośląskiej PO. Poseł Norbert Wojnarowski obiecuje delegatowi pracę w zamian za poparcie Protasiewicza.

Jacek Protasiewicz / Fot. PAP/Maciej KulczyńskiNa nagraniu słychać rozmowę dolnośląskiego posła PO Norberta Wojnarowskiego z delegatem Platformy. W rozmowie pada imię Edward, później nazwisko Klimka.

Rozmowa miała miejsce dzień przed zjazdem. Wynika z niej, że Wojnarowski jest wysłannikiem Protasiewicza, a delegat od roku stara się o pracę w jednej z państwowych spółek kontrolowanych przez PO. Edward przypomina, że już rok temu Wojnarowski obiecywał, iż "porozmawia z Kędzią". Chodzi o wiceprezesa KGHM Wojciecha Kędzię, związanego z Platformą. Poseł odpowiada, że Kędzia był "masakrowany dzięki Grześkowi Schetynie". - Jacek jest w stanie pomóc z pracą - zapewnia delegata.

Przeczytaj pełen zapis rozmowy posła Wojnarowskiego z delegatem

Poseł wspomina również o swojej żonie. - Bo mi też z żoną taki numer wycięli, że moja żona złożyła rezygnację z KGHM Ecoren. Bo mieszkam już w Warszawie, nie? I o niej zapomnieli, od 1 października jest bezrobotna, ale na razie jeszcze jakoś ogarniam. Byłem u Pawła Grasia: "Kurwa, to jest chore, że naszych ludzi czyszczą". "To podziękuj Schetynie i idź do Protasiewicza". (…) Oczywiście Jacek się zobowiązał że pomoże, ale niezależnie od tego Jacek zbiera głosy. Dziś o piątej może premier go poprze - mówi.

Barbara Wojnarowska była dyrektorem departamentu w KGHM Ecoren. W listopadzie 2011 roku znalazła się na 394. miejscu "listy wstydu Platformy Obywatelskiej", opublikowanej przez "Puls Biznesu". Na kolejnym miejscu dziennik umieścił ojczyma posła Norberta Wojnarowskiego - Marka Wojnarowskiego, który był wówczas m.in. członkiem rady nadzorczej Walcowni Metali Łabędy (grupa KGHM).


W miniony weekend odbył się zjazd dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej, na którym wybierano szefa regionu. O stanowisko ubiegał się dotychczasowy szef Grzegorz Schetyna oraz europoseł Jacek Protasiewicz, człowiek z otoczenia Donalda Tuska. W drugiej turze wygrał Protasiewicz stosunkiem głosów 204:195.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Na powyższy temat dorzuciłam swoje 3 gr pod zapisem rozmowy link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak świat światem istniała korupcja typu "ręka rękę myje" , czyli załatwianie rożnych spraw przy pomocy znajomych królika. Tak było za komuny i tak jest teraz.
Nowością jest wykorzystanie technik elektronicznych do podsłuchiwania, podglądania, nagrywania, umieszczania w sieci i podkładania świni adwersarzowi.
Dzieciaki w szkole nagrywają autopornosy i sceny przemocy fizycznej w stosunku do "kotów", dorośli pomagają sobie w karierach metodami nie mającymi nic wspólnego z moralnością, etyką i honorem.
Afera Rywina, taśmy Beger, praca zony Hofmana własnie w KGHM na permanentnych zwolnieniach lekarskich, praca za usługi seksualne w byłej partii nieboszczyka Leppera, zamknięte grono najbliższych współpracowników w zarządach spółek należących do PiS, wyjazd związkowców górniczych do Japonii na koszt Spółek węglowych, w których ogłoszono pogotowie strajkowe...
http://wyborcza.pl/1,75248,14860397,Zwiazkowcy_za_kase_spolki_weglowej_pojechali_do_Japonii.html?bo=1

wszystko to są działania jednej proweniencji: wydoić, ile się da i skąd się uda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprywatyzować KGHM ...
Spółki skarbu państwa są łakomym kąskiem dla wszystkich partii i ich rodzin . Wybory w Dolnośląskim [to jeden region ] i obiecanie posady dla żony działacza PO to kompromitacja . [Jeśli to prawda , poczekam na opinię prokuratury ]
Żona rzecznika PiS Hofmana też dostała intratną posadę w KGHM -ie i dwa lata była na L-4. Hipokryzja opozycji to nic nowego .
Nasuwa mi się inna myśl ... Lis ! Nie zamiótł pod dywan nagrań . Ciekawe , prawda ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takich sytuacji będzie więcej. Te wybory z demokracją niewiele miały wspólnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.10.2013 10:23

Reakcja z góry była: "Zapomnieli o twojej żonie? Podziękuj Schetynie i idź do Protasiewicza".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marcinie, czekasz na reakcję z góry? Jakakolwiek ona będzie, to i tak nie zadowoli wszystkich. Będą usatysfakcjonowani i zdegustowani, po każdej reakcji.

Tak było, jest i będzie. Jeżeli ktoś mówi, że gdy on będzie rządził będzie inaczej - najnormalniej w świecie kłamie. Świadomie bądź nie.

Czasem nasuwa mi się taka refleksja, że w odniesieniu do pomocy osób "coś tam mogących" mamy podwójną skalę ocen, przesyconą moralnością Kalego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie popadajmy w histeryczną hipokryzję, ktoś tam, kiedyś tam zaczął ten taniec z niejaką Beger.....
Fakt, na tamtych za wielu nie głosuje, nie dojdą do władzy :) ( to znaczy, że im było wolno? hmmm)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Każdej władza psuje. My wyborcy psujemy władzę. Ktoś na nich po raz, drugi, trzeci głosował.

Interesuje mnie reakcja góry na patologię, której przy tak długim sprawowaniu rządów chyba nie da się uniknąć w lokalnych strukturach. A jak było z PiS, z SLD?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od czasu powstania PO nie mam wątpliwości, ze jest to ugrupowanie kryminalne.Nagrane zdarzenie potwierdza moje przeświadczenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.