Facebook Google+ Twitter

Gadu-Gadu cenzuruje wyborcze linki w rozmowach?

? Takiej sytuacji jeszcze nie było ? tak komentują internauci działania właściciela najpopularniejszego komunikatora internetowego Gadu-Gadu, który blokuje link o charakterze politycznym. ? Antyspam blokuje tysiące linków i nagle przy jednym linku robi się raban ? odpiera zarzuty rzecznik spółki Jarosław Rybus.

logo Gadu Gadu / Fot. screenO wyborczym linku http://idz-do-urny.pl zrobiło się głośno po publikacji w Dzienniku Internautów, w której opisano, jak komunikator zablokował konto użytkownika wpisującego link w wiadomości do innego użytkownika. Co więcej, blokada została także włączona, gdy wspomniany adres został umieszczony w opisie użytkownika. Blokada skutkuje brakiem możliwości wysłania jakiejkolwiek wiadomości do swoich znajomych znajdujących się na liście kontaktów.

Burzę wywołała odważna teza autora artykułu, że blokadę można uznać za przejaw politycznej cenzury. Spółka Gadu-Gadu S.A. zareagowała oświadczeniem prasowym, w którym rzecznik Jarosław Rebus temu zaprzecza: "Pragniemy stanowczo podkreślić, że Gadu-Gadu S.A. jest apolityczne i fakt, że na kilka tysięcy blokowanych linków przez antyspam znajduje się link prowadzący do strony politycznej, nie świadczy o braku niezależności. Jakiekolwiek kojarzenie to z podtekstem politycznym i zarzuty wysuwane w stosunku do GG są nieodpowiedzialne".

Skąd to zamieszanie?


Jarosław Rebus tłumaczy, że link został zablokowany w ramach walki z tzw. spimem, czyli masowymi wiadomościami wysyłanymi do wielu użytkowników. Linka wychwycił specjalny system antyspamowy wprowadzony przez spółkę cztery miesiące temu. Wpisanie na listę spamową wspomnianego linka nastąpiło już dwa tygodnie temu, po tym, jak jeden z użytkowników komunikatora zaczął go masowo rozsyłać.
? Ktoś po prostu nieświadomie albo świadomie robi reklamę linkowi ? powiedział dla Wiadomości24.pl rzecznik spółki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

ALe kolo od gg tj. Foltyn nie ma wpływu już na zarząd spółki. Odpowiednie oświadczenie przedstawił rzecznik jakiś czas temu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ten kolo od gg startuje z PSL-u:D

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.10.2007 18:37

@real on chcial zalozyc partie prawdziwych socjalistow, ale nie wyszlo (narazie), jak wiadomo gg(jako program, nie protokol) to badziew, adium i miranda im rządzą

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż, gg nie jest, nie było i prawdopodobnie nie będzie fajne, ale przyzwyczajenie użytkowników robi swoje.

A tak przy okazji, to chyba własciciel G-G nie chciał się wbić (a może nawet już jest) do sejmu ?
hmmm.... ciekawe ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.