Facebook Google+ Twitter

Gadu-Gadu ma już osiem lat

15 sierpnia Gadu-Gadu obchodziło ósme urodziny. Program oficjalnie wystartował w 2000 roku, na początku tzw. ''boomu internetowego'', jako pierwszy w Polsce komunikator internetowy i od razu spotykał się z aprobatą internautów.

Logo Gadu-Gadu / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Crystal_Clear_app_gadu.pngHistoria Gadu-Gadu, najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego, rozpoczęła się osiem lat temu. Wtedy też, z inicjatywy Łukasza Foltyna powstała firma SMS-Express.com. Na początku program SMS - Express oferował tylko wysyłanie SMS-ów przez internet.

15 sierpnia 2000 roku Gadu-Gadu oficjalnie wystartowało. Cieszyło się dużym zainteresowaniem od samego początku istnienia. Po roku liczba jego użytkowników wyniosła 250 tysięcy. Komunikator bardzo szybko stał się popularny i rozpoznawalny przez swoje charakterystyczne logo - żółte słoneczko.

Komunikator czy multimedialna platforma?

Rzecznik prasowy Gadu-Gadu mówi już nie tylko o komunikatorze, ale multimedialnej platformie, którą tworzy wielomilionowa społeczność. Wokół komunikatora są budowane i rozwijane nowe usługi. W ciągu zaledwie ostatnich trzech lat, Gadu-Gadu rozwijało się bardzo dynamicznie. Wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie podtrzymywana. - W najbliższym czasie, czeka nas kolejny duży krok w rozwoju - mówi Rybus. - Gadu-Gadu zaoferuje komórki - tzn. w ramach tzw. MVNO będziemy świadczyć usługi telefonii komórkowej. Kolejnymi krokami jest na pewno rozwój Gadu Radia, serwisów edukacyjnych czy for dyskusyjnych, integracja usług, rozwój Blip.pl.

Część projektów owianych jest tajemnicą. Wiadomo, że GG obecnie tworzy i testuje wspólnie z użytkownikami nową zupełnie wersję komunikatora nazwaną Nowe Gadu-Gadu (beta). Beta oznacza, że nie jest to wersja skończona, lecz testowa. Oferuje ona nowe możliwości, skórki, w dalszych wersjach możliwość tzw. wtyczek, tak więc każdy użytkownik może rozbudowywać komunikator pod kątem własnych potrzeb. Wiele cennych informacji o nowej wersji znajduje się na wspomnianej stronie www.gadu-gadu.pl/beta

Z Gadu-Gadu korzysta 6 mln osób miesięcznie, a w jednej tylko sekundzie, na GG rozmawia 2 mln osób! - Konkurencja, która stara się powtórzyć sukces GG z pewnością mobilizuje nas do działania, ale w tej rynkowej
rywalizacji musimy mieć na uwadze również to, że właśnie tworzymy program dla milionów osób i komunikator musi być przyjazny, prosty w obsłudze i instalacji - mówi Rybus.

Wsłuchujemy się w opinie użytkowników

-Twórcy i moderatorzy Gadu-Gadu stworzyli specjalną stronę w formie bloga www.gadu-gadu.pl/beta, na której użytkownicy zamieszczają opinie i komentarze dotyczące nowych wersji komunikatora. - Na tej stronie prowadzimy otwarty dialog z użytkownikami i prosimy o opinie. Proszę mi wierzyć, jesteśmy pozytywnie zdumieni zaangażowaniem użytkowników, ich pomysłami, innowacjami! Wiele z nich już znalazło się w GG a kolejne są w kolejce - mówi rzecznik prasowy Gadu-Gadu, Jarosław Rybus.

Użytkownicy mają wiele pomysłów

Niektóre bardzo innowacyjne, ekstrawaganckie, inne służące lepszej funkcjonalności GG. - W sumie nie mam żadnych zastrzeżeń do Gadu-Gadu - mówi Kasia, użytkowniczka z dwuletnim stażem. - Korzystam z niego w komunikacji ze znajomymi. Kasia porusza również temat uzależnienia od GG. Zna osoby, które nie mogą żyć bez niego i nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji. - Z pewnością plusem jest możliwość darmowej wymiany informacji - dodaje.

Więcej uwag do GG ma natomiast Sylwia. - Korzystam z niego już dobre pięć lat i rozumiem, że twórcy GG są przywiązani do jego wyglądu. Mogliby wprowadzić detaliczne zmiany, np. możliwość dłuższych opisów przy profilach, widoczności otrzymanej wiadomości także przy niedostępności. Fajnie byłoby móc umieszczać fotki w profilu, tworzyć własną galerię, która teraz jest tylko w "mojejgeneracji".

Inaczej myślą o Gadu-Gadu starsi ludzie. Pani Jadwiga ma 65, ale jest młoda duchem. Ciekawią ją nowinki techniczne, a komputer i internet nie mają przed nią tajemnic. Jednak wzrok trochę u niej szwankuje. Chciałaby, żeby pomyślano o lepszej widoczności komunikatora czy okienka z wiadomością. Często ma problemy z dostrzeżeniem drobnego druku.

Tomek, student informatyki z Warszawy powiedział, że nie wątpi w popularność GG, jednak osobiście korzysta ze Skype, bo jak twierdzi - sprawdza się na odległość. Rok temu pracował za granicą i wtedy Skype ułatwił mu darmowy kontakt z rodziną, a nawet długie rozmowy nie były problem. Obecnie nie jest, ale był użytkownikiem Gadu-Gadu, na samym początku jego startu, w 2000 roku. Przyznaje, że komunikator przez ten czas bardzo się rozwinął oraz zmienił na lepsze. I chociaż nie przewiduje w najbliższym czasie korzystania z GG, to życzy mu jak najlepiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Kamień z serca :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2008 21:15

Zbyt niegramatycznie napisałem by było toto alternatywą i zbyt kolokwialnie.
A co do "uproszczeń" itp. to ich spotykam wiele, szczególnie na w24, ale tutaj nie ma żadnego wydźwięku politycznego itp.(na szczęście) i dlatego nic mi nie szkodzi postawić plusa, nie mam wcale urazy

Komentarz został ukrytyrozwiń

ech, Sebastianie, Żałuje, ze Twojej opinii nie ma w tym artykule, byłby ciekawą alternatywą do wypowiedzi, które umieściłam.
Nie chciałam Cię urazić tym internautą, nie przeczę, że nie darzący aprobatą gg nie są internautami. Może złego słowa użyłam, chodziło mi o użytkowników gg. Nie masz urazy? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 20.08.2008 17:25

Aprobata internautów ... Widocznie nie jestem internautą ...
Ech minusów toto ma wiele( w przeciwieństwie do artykułu który prócz powyższego stwierdzenia jest super)
począwszy od tego że to jest komunikator dla numerologów (weź spamiętaj tutaj 6 cyfrowy numer)
przez to że kłębi się w nim masa spamu i łańcuszków
kończąc na centralizacji i częstych padach...
Nie będę narzekał na reklamy które są namolne i beznadziejne , bowiem wiem że z tego się utrzymują

ponarzekałem na protokół teraz pora na program
zasoboje*ny
toporny
poukrywane funkcje
brak kilku funkcji które są standardem nawet w multikomunikatorach

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję, tylko po licznych poprawkach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) ciekawy materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.