Facebook Google+ Twitter

Gadu-Gadu poprawi błędy ortograficzne

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-10 10:19

"Jótro pszyjadę puźniej do bióra" - takie i podobne naszpikowane błędami ortograficznymi wiadomości bez problemu można było znaleźć do wczorajszego ranka na najpopularniejszym polskim komunikatorze Gadu-Gadu, wymyślonym przez Łukasza Fołtyna w 2000 r.

Teraz nie będzie to już takie łatwe. Gadu-Gadu wprowadziło bowiem dodatkową funkcję. Od dziś program automatycznie poprawia błędy ortograficzne swoich użytkowników. Ku ich ogromnej radości i rozpaczy polonistów.

 / Fot. Andrzej Wiktor/POLSKA- Zdecydowaliśmy się na taki krok, bo od dłuższego czasu otrzymywaliśmy prośby od naszych użytkowników. Sygnalizowali nam, że mają problemy z ortografią. Dlatego postanowiliśmy ułatwić im życie - mówi Jarosław Rybus, rzecznik Gadu-Gadu. - Jeśli ktoś nie będzie chciał korzystać z tej funkcji, to może ją po prostu wyłączyć. Nie jest obligatoryjna.

Nowa wersja Gadu-Gadu nie podoba się nauczycielom i dyrektorom szkół. - Z ortografią u uczniów jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Każdego dnia przez moje ręce przechodzi po kilka pism i podań od młodzieży. W większości z nich aż roi się od błędów ortograficznych - mówi Janusz Bąk, dyrektor XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Łodzi.

- Uczniowie piszą wypracowania na komputerze, gdzie także mają do dyspozycji funkcję poprawiania błędów. Rozszerzenie tej funkcji na kolejne programy przyczyni się do tego, że przybędzie nam "ortograficznych analfabetów". Urządzenia poprawiające błędy tylko niweczą pracę nauczycieli.

Cały artykuł przeczytasz na stronach Polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

ola
  • ola
  • 20.02.2011 18:40

dzis jestes niebem ,ktore placze za me lzy jestes slonca promieniem wciaz ukladasz koje sny badz mym aniolem az do konca swiata i strzesz mnie przed samom soba gdy zawiode wybacz mi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby się tylko serwer nie zawiesił;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Sygnalizowali nam, że mają problemy z ortografią" -> no nie, to już jakiś nonsens. Poczytać trochę i dzięki temu nauczyć się poprawnie pisać, a nie żalić się producentowi... Jeszcze rozumiem jeśli to jest jakaś dysortografia, ale takich osób chyba nie ma aż tak wiele, by stanowiło to ogólnonarodowy problem.

Zresztą z błędami też da się rozmawiać przez gg, więc w czym kłopot? Bardziej przydałby się np. telefon niwelujący błędy wymowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.