Facebook Google+ Twitter

Gaelforce Dance - mistrzowie tańca irlandzkiego w Zabrzu

27 marca w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu wystąpią mistrzowie tańca irlandzkiego - Gaelforce Dance.

Gaelforce dance łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy tańca irlandzkiego: balet, stepowanie, taniec nowoczesny, akrobatykę, grę świateł oraz mistrzowskie zachowanie na scenie. Właśnie za ogólnie pojęte "show", zespół od 16 lat jest uwielbiany na całym świecie (od Kanady, aż po daleką Azję) i po półtora roku przerwy znowu zawita do Polski na sześć występów.

Jeśli ktoś nadal nie czuję się w pełni przekonany co do kunsztu artystów, na zachętę można jedynie powiedzieć: perfekcja! Szczególnie jest ona widoczna w scenach grupowych, kiedy kilkunastu tancerzy jednocześnie wykonuje te same trudne elementy, wprawiając w osłupienie widza, zasiadającego na sali. Wielkim atutem widowiska muzyczno- tanecznego jest fakt, że jest ono grane w 100 procentach na żywo.

Grupa Gaelforce dance ma na swoim koncie wiele ustanowionych rekordów, którymi może się pochwalić. James Devine, jeden z tancerzy, pobił rekord Guiness'a w szybkości stepowaniu, ustanawiając niewyobrażalną prędkość aż 38 uderzeń na sekundę. Wynik robi wrażenie.

Nikt nie jest się wstanie oprzeć się energii płynącej z energicznej muzyki i żywego tańca, jaką zafunduje irlandzka grupa już za kilkanaście dni polskiej publiczności. Nawet papież Jan Paweł II oraz królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II, byli zachwyceni i zauroczeni kulturą z "Zielonej wyspy", jaką zaprezentowali tancerze Gaelforce Dance. To chyba najlepsza rekomendacja, ze warto wybrać się na występ grupy.

Bilety dostępne są na stronie internetowej: http://www.bilety.dmit.com.pl/hall/index/id/163

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

  • P S
  • 21.03.2010 22:01

Zdjęcia z poznania link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałem kilka lat temu w Warszawie. Widziałem też konkurencyjny "Lord of the Dance" w Dublinie. Coś pięknego. Warte każdych pieniędzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • P S
  • 12.03.2010 08:33

Pełna trasa po Polsce znajduje się tutaj link

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, świetnie :) Z chęcią się wybiorę, tylko nie wiem czy mnie na to będzie stać pod koniec miesiąca :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.