Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

10976 miejsce

Gaia Vuerich: Justyna Kowalczyk za rok powróci silna! [WYWIAD]

Gaia Vuerich jest biegaczką narciarską, przed którą wielka seniorska kariera. Zawodniczka opowie o Igrzyskach Olimpijskich w Soczi, o poprzednim sezonie, oceni formę Justyny Kowalczyk oraz opowie o dalszych planach.

 / Fot. Facebook Gai VuerichKarolina Snowarska: Na początku naszej rozmowy, chciałabym Cię zapytać o poprzedni sezon. Jak go ocenisz? Jesteś zadowolona ze swoich startów na Mistrzostwach Świata w Falun?

Gaia Vuerich: Niestety, poprzedni sezon był dla mnie rozczarowujący. Jedynym dosyć dobrym występem dla mnie był start w sprincie, w Val Mustair. Absolutnie, nie mogę powiedzieć, że sezon 2014/2015 był dobrym w moim wykonaniu. Mam nadzieję, że kolejne będą o wiele lepsze.

KS.: Wrócę jeszcze do Igrzysk Olimpijskich. Olimpiada w Soczi, była Twoją pierwszą. Osiągałaś na Krasnej Polanie dobre rezultaty - byłaś 7 i 13. Czy jesteś usatysfakcjonowana? Czy z okazji debiutu, był stres?

G.V.: Na Igrzyskach Olimpijskich rzeczywiście osiągnęłam dobre wyniki - byłam pozytywnie zaskoczona. Przed wyjazdem do Soczi nie spodziewałam się, że zrobię taki progres. Byłam naprawdę szczęśliwa, bo tak jak powiedziałaś to był mój debiut. Mam nadzieję, że na kolejnej Olimpiadzie będzie jeszcze lepiej.

KS.: Jestem z Polski, więc muszę zapytać o Justynę Kowalczyk. Czy byłaś zaskoczona, że nasza biegaczka była w słabszej formie niż w ubiegłych latach?

G.V.: Justyna trenuje bardzo mocno i wygrała w swojej karierze bardzo dużo. Podziwiam ją za to. Byłam trochę zaskoczona, że była słabsza niż kilka lat temu. Jednak słyszałam o jej problemach. Justyna była również przez kilka lat na szczycie - i musiał kiedyś nastąpić regres. Jednak myślę, że znowu będzie silna.

KS.: Czy myślisz, że Justyna za rok powróci do swojej dawnej, świetnej dyspozycji?

G.V.: Jestem przekonana, że tak będzie.

KS.: Kiedy zaczynasz treningi do następnego sezonu?

G.V.: Treningi do sezonu 2015/2016 już rozpoczęłam. Od kwietnia pracuję nad swoją forma, mam nadzieję, że dyspozycja będzie rosła z każdym dniem.

KS.: Jaki jest Twój cel na sezon 2015/2016?

G.V.: Moim celem jest powrócić do formy, która była na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Mam dużą motywację i chęć - mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.


Z Gaią Vuerich rozmawiała Karolina Snowarska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękuję ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacja :D Polecam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.