Facebook Google+ Twitter

Gala Boksu w Kopalni Soli w Wieliczce. Następna będzie na Wawelu?

  • Jan Hyba
  • Data dodania: 2013-10-20 14:02

W 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później w 1978 roku wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

 / Fot. Polsat SportW 1976 roku kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków. Dwa lata później w 1978 roku wpisana przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. W 1989 roku Kopalnia Soli „Wieliczka” poszerzyła Listę Światowego Dziedzictwa Zagrożonego, z której została skreślona w 1998 roku. Od 1994, to także pomnik historii Polski. 30 czerwca 1996 roku zaprzestano całkowicie eksploatacji złoża[3]. Kopalnia soli Wieliczka w 2007 r. w plebiscycie „Rzeczpospolitej” została uznana za jeden siedmiu cudów Polski, zdobywając największą liczbę głosów.

Jestem fanem zawodowego boksu, oglądam wszystkie gale i także ostatnią w Kopalni Soli w Wieliczce. Ring ustawiony pod ozdobnymi żyrandolami, chodniki oblepione plakatami i świecidełkami, muzyka z megafonów na full, zabawa na całego i słusznie, tylko czy akurat w tym miejscu.

Przepracowałem 30 lat pod ziemią w kopalni węgla kamiennego. Nie ta bajka, nie to miejsce, tu nie ma zabytków tylko zwykła praca. Nie jestem fachowcem w dziedzinie soli kamiennej a szczególnie wyrobów ozdobnych z tego materiału ale chciałbym wiedzieć kto z Ochrony Zabytków i fachowców w tej dziedzinie na to pozwolił. Gdzie Zieloni, którzy blokują autostrady z powodu ślimaczków.

Chciałbym wiedzieć czy drgania wywołane nagłośnieniem i temperatura wywołana obecnością 600 widzów w jednym miejscu plus obsługa nie miały żadnego wpływu na to specyficzne otoczenie. Nie dostanę na pewno odpowiedzi ważne że komercja (bilety 100 - 1500 zł.) oraz najgłębiej pod ziemia. Proponuję następną galę zrobić w Sali Rycerskiej na Wawelu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.