Facebook Google+ Twitter

Gala boksu zawodowego w Jarosławiu

W piątek, 24 kwietnia 2009 r., kibice boksu z Jarosławia i okolic mogli po raz pierwszy obejrzeć galę boksu zawodowego w hali sportowej MOSiR w Jarosławiu.

Burmistrz miasta, Jarosławia Andrzej Wyczawski, wręczył medale oraz podziękowania byłym bokserom z Jarosławia, którzy dzielnie w latach świetności sekcji boksu JKS Jarosław trenowali w tym mieście.

Łącznie tego wieczoru stoczono siedem zaciętych walk bokserskich. Jedną z ważniejszych piątkowych walk była jeszcze walka o Pas BBU stoczona niestety z niepowodzeniem dla Polaka Mariusza Cendrowskiego, który przegrał z Finem Kai Kauramaki, po tym jak ten w siódmej rundzie trafił w bark Polaka. Choć Cendrowski miał przewagę w poprzednich rundach, to jednak po tym uderzeniu nie był w stanie dalej walczyć.

W pozostałych walkach wygrali: Dariusz Sęk z Kirillem Pshonko, Tariel Zandukeli z Pavlo Garajem, Roman "Lwie Serce" Shkarupa z Vasilyjem Andriyanovem, Mariusz Welc z Jevgenijsem Andrejevsem i Paweł Głażewski z Floriansem Strupitsem.

Walką tego wieczoru był pojedynek Mariusza Wacha zwanego „Polskim Olbrzymem" z Amerykaninem Juliusem Longiem. Podczas walki Polak w siódmej rundzie pokonał Amerykanina przez nokaut techniczny i tym samym obronił tytuł mistrza świata federacji TWBA.

Organizatorem tego sportowego wydarzenia był Andrzej Gmitruk, trener i menedżer grupy Boxing Europe, główny szkoleniowiec Tomasza Adamka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.