Facebook Google+ Twitter

Gala Mediatorów - suplement

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-29 19:56

44 nominowanych dziennikarzy i tylko dziewięć statuetek. Na sali niespełna tysiąc studentów oraz najwybitniejsi polscy dziennikarze - 28 listopada w Auditorium Maximum UJ odbyła się gala wręczenia Studenckich Nagród Dziennikarskich. Poprowadzili ją Marcin Sikorski oraz Mateusz Smółka, zaś oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna AGH.

Statuetka Studenckich Nagród Dziennikarskich / Fot. Źródło:www.mediatory.plJako przerywniki - "białe", jak mówią dziennikarze - do odczytywanych wyników głosowania posłużył prowadzącym "autorski przegląd nie tylko prasy". Zgromadzeni na gali dowiedzieli się, że z kryzysem nie było tak źle: Polacy zostali mistrzami świata w Counter Strike’u oraz obronili pozycję lidera w rankingu eksporterów kamieni ogrodowych. Nie zabrakło najważniejszych informacji z renomowanych portali plotkarskich oraz prasy tabloidowej. Jednak te wiadomości, choć niezmiernie istotne, były tylko wstępami do rozmów z laureatami.

LaureaciJako pierwsza wręczona została nagroda w kategorii TORpeda, którą otrzymała Anita Werner "za refleks, błyskotliwość i profesjonalizm pokazywany na każdym kroku, za kobiecość w męskim świecie mediów". - Nie dość, że torpeda, to jeszcze różowa pantera - komentowała utwór towarzyszący wręczaniu statuetki. Mówiąc o tym, co najważniejsze w pracy dziennikarza informacyjnego, laureatka podkreślała rolę pracowitości, zgrania w zespole oraz… tremy, bo "rutyna bywa zgubna".

Tytuł ReformaTORa przyznany został Kampanii Społecznej "Przeżyć Raka" (tygodnik "Wprost") za "zmierzenie się z trudnym tematem i wytrwałą walkę o zmianę rzeczywistości". W imieniu organizatorów nagrodę odebrał Mariusz Stańczyk, który zapoczątkował akcję artykułem o swoim synu. - Gdyby czekanie na pomoc medyczną leczyło, to bylibyśmy najzdrowszym narodem świata - mówił.

Kolejny z nagrodzonych zapytany o tremę odpowiedział: - Stresowałbym się, gdyby to była kategoria WibraTOR, czyli ten, który sprawia rozkosz - AkumulaTORem został Rafał Bryndal. Według studentów to właśnie on na co dzień dostarczał pozytywnej energii słuchaczom. - Każdy akumulator musi się kiedyś rozładować. Kraków jest do tego idealnym miejscem - dodał. Laureat, który, jak sam mówi, woli być nazywany satyrem zamiast satyrykiem, w brawurowy sposób w kilka sekund rozbawił całą salę.

Dzięki udziałowi fotoreporterów Gazety Wyborczej oraz zaangażowaniu internautów za najbardziej innowacyjne wykorzystanie internetu nagrodzona została "jedyna szkoła, do której z przyjemnością uczęszczają Polacy" - PromoTORem została Szkoła Mistrzów Fotografii.

Tytuł DetonaTORa, czyli wyróżnienie materiału, który "wybuchł najgłośniej", otrzymała Katarzyna Świerczyńska za artykuł "Wynajęła brzuch. Będzie walczyć o dziecko". Opisując bezprecedensową sprawę surogatki, chcącej odzyskać dziecko, autorka podjęła próbę ustalenia, która z kobiet jest prawdziwą matką dla dziecka.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.