Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3190 miejsce

Gala Mistrzów Sportu: Paweł Fajdek znów triumfuje

Wydawałoby się, że Lubelszczyzna jest sportową pustynią na mapie Polski, jednak Wojewódzka Gala Mistrzów Sportu Lubelszczyzny pokazała, że można znaleźć na niej prawdziwe diamenty.

 / Fot. materiały organizatoraSłowa jednej z laureatek, Aliny Wojtas „zdobywać to co nie zdobyte” mogą być mottem nie tylko dla lubelskich, ale i dla wszystkich polskich sportowców w 2014 roku.

Jak co roku o kolejności zdecydowali czytelnicy i kibice oddając swoje głosy na nominowanych sportowców.

Paweł Fajdek z Agrosu Zamość latem 2013 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w Moskwie. Za ten sukces docenili go kibice w całej Polsce czego wyrazem było zajęcie przed tygodniem trzeciego miejsca w Plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski. Tym razem znów zwyciężył, został najlepszym sportowcem Lubelszczyzny. Niestety Paweł był nieobecny na gali, ale podziękował kibicom z… telebimów, w filmiku nakręconym w RPA, gdzie młociarz przygotowuje się do kolejnego sezonu.


Za Pawłem uplasowała się Alina Wojtas, piłkarka ręczna drużyny mistrzyń Polski MKS Solgros Lublin oraz reprezentantka Polski na pamiętnych Mistrzostwach Świata w Serbii. Już dawno żeńska drużyna szczypiorniak nie wzbudzało tylu emocji i radości wśród kibiców. Alina nie tylko została najskuteczniejszą, ale chyba i najpopularniejszą zawodniczką naszej drużyny. Całą Polskę ogarnęła wtedy prawdziwa „Alinomania”, a koszulki MKS-u z jej nazwiskiem sprzedawały się jak ciepłe bułeczki.

Trzecie miejsce w plebiscycie Kuriera Lubelskiego zajął pływak, zawodnik KS Wisły Puławy, Konrad Czerniak. Konrad to brązowy medalista pływackich Mistrzostw Świata w Barcelonie na dystansie 100 metrów stylem motylkowym. Na czerwcowych Mistrzostwach Polski w Olsztynie Konrad wygrał na czterech dystansach. Czasem 23.41 min ustanowił także nowy rekord kraju w pływaniu „motylkiem” na 50 metrów. Konrad niestety także był nieobecny na Gali, a jego imieniu nagrodę tradycyjnie odebrała mama.

O tym, że przyszłość lubelskiego sportu rysuje się w bardziej optymistycznych barwach zapewniał obecny na Gali prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk. Pomóc w tym ma rozbudowa infrastruktury sportowej czego owoce będziemy mogli podziwiać już jesienią w postaci nowego stadionu Motoru Lublin oraz basenu o wymiarach olimpijskich. Prezydent wspomniał też ciepło wielkie wydarzenia sportowe, które miały miejsce w Lublinie w ubiegłym roku. Wśród tych wydarzeń wspomnieć należy mecz Jastrzębskiego Węgla z Resovią Rzeszów rozegrany z okazji jubileuszu Tomasza Wójtowicza, legendy polskiej siatkówki i wieloletniego gracza Avii Świdnik. Pozostaje tylko życzyć, tak lubelskim sportowcom jak i kibicom by w bieżącym roku nie zabrakło równie spektakularne sukcesów jakie te, które były w przeszłości udziałem popularnego Tomka.

A oto dziesiątka najlepszych sportowców Lubelszczyzny:

 / Fot. materiały organizatora
1. Paweł Fajdek (rzut młotem, Agros Zamość)

2. Alina Wojtas (piłka ręczna, MKS Lublin)

3. Konrad Czerniak (pływanie, Wisła Puławy)

4. Katarzyna Krawczyk (zapasy, Cement Gryf Chełm )

5. Przemysław Krajewski (piłka ręczna, KS Azoty Puławy)

6. Ewa Mizdal (podnoszenie ciężarów, Unia Hrubieszów)

7. Sergiusz Prusak (piłka nożna, Górnik Łęczna)

8. Łukasz Maciec (boks, Paco Lublin)

9. Lyndsey Conway (taekwon-do, Lewart AGS Lubartów )

10. Szymon Kiecana (skok wzwyż, Agros Zamość)

Pozostałe wyróżnienia:Sportowa Perła Lubelszczyzny: Andrzej Głąb (zapasy, Cement Gryf Chełm)

Człowiek Roku: Aleksander Kurczewski (dyrektor Maratonu Lubelskiego)

Trener Roku: Edward Jankowski (były trener MKS Lublin, Mistrz Polski)

Drużynowy Sukces Roku : drużyna piłkarek ręcznych MKS Lublin, motocrossowa drużyna KM Cross , sekcja motorowa Górnik Łęczna, juniorska drużyna rugby Budowlanych Lublin

Impreza Roku: żużlowy mecz Reprezentacja Polski – Reszta Świata)

Młodzieżowy Sukces Roku: Aleksandra Wólczyńska (zapasy, Suples Kraśnik), Katarzyna Feledyn (podnoszenie ciężarów), Wojciech Wręga (kolarstwo, Mostostal Puławy)

Najlepsze Kluby profesjonalne i uczelniane Lublina w rankingu Ministerstwa Sportu i Turystyki: Start Lublin, AZS UMCS Lublin

Najlepsze Kluby województwa lubelskiego we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w rankingu Ministerstwa Sportu i Turystyki:
1. Agros Zamość
2. Cement Gryf Chełm
3. Żak Biała Podlaska


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.