Facebook Google+ Twitter

Gala Olimpijska Vancouver 2010 - brawa dla naszych medalistów

Wczoraj medaliści z Vancouver otrzymali odznaczenia, premie i różne upominki za wybitne osiągnięcia sportowe. Odbyło się to podczas Gali Olimpijskiej Vancouver 2010, która była podsumowaniem Olimpiady Vancouver 2010.

J. Kowalczyk / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kowalczyk-Trondheim09.jpg&filetimestamp=20100212154827Wczoraj w Centrum Olimpijskim PKOl im. Jana Pawła II odbyła się uroczysta Gala Olimpijska Vancouver 2010. Była ona podsumowaniem występu polskiej reprezentacji na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver. Oprócz medalistów i ich trenerów, w Gali uczestniczyli również Prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, prezes PKOl Piotr Nurowski oraz minister sportu i turystyki Adam Giersz, Jerzy Szmajdziński, Sławomir Skrzypek. Nie zabrakło także wysokich urzędników Kancelarii Prezydenta, członków kierownictwa resortu sportu, przedstawicieli zaprzyjaźnionych z PKOl firm
sponsorów i partnerów oraz licznego grona dziennikarzy.

Medaliści otrzymali wysokie odznaczenia państwowe, nagrody pieniężne i inne upominki.
Justyna Kowalczyk i Adam Małysz za wybitne osiągnięcia sportowe oraz zasługi w działalności na rzecz krzewienia i propagowania idei olimpijskiej zostali uhonorowani Krzyżem Komandorskim z gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Natomiast panczenistki (Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska), które sprawiły wszystkim wielką niespodziankę, zdobywając brązowy medal, za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymały Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski .

Nie zapomniano również o sztabie szkoleniowym (Paweł Abratkiewicz, Ewa Białkowska, Hannu Lepistoe i Aleksander Wierietielny), który został wyróżniony za wybitne zasługi dla rozwoju polskiego sportu, za osiągnięcia w pracy szkoleniowej, a także o dziennikarzu, który pięknymi metaforami opisywał drogę do sukcesu Polskich sportowców. Tomasz Zimoch otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za zasługi w pracy dziennikarskiej oraz propagowanie kultury fizycznej i idei olimpijskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Pierwszy raz słyszę o Krzyżu Komandorskim. Adam Małysz jak najbardziej na niego zasłużył, po tylu latach kariery, kiedy tylko nieliczni wierzyli, że jeszcze coś może osiągnąć

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://www.youtube.com/watch?v=ZmrgBUJkSNM Oto piosenka, o której wspomniałam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.