Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28419 miejsce

Gala Respect Muaythai 1

W dniach 24-25 kwietnia br. w hali K.S. Bronowianka przy ulicy Zarzecze 124 a w Krakowie odbędą się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Tajskiego Boksu. Zawodom towarzyszyć będzie Festiwal Muay Thai Przeciw Narkotykom.

plakat / Fot. P.JaguśMuay thai to sztuka walki w ostatnich czasach zyskująca w Polsce niezwykłą popularność. Połączenie boksu z kopnięciami nogami nieco przypomina Kick-boxing. Dodatkowym elementem nadającym charakteru temu rodzajowi sztuki walki jest możliwość wyprowadzania ciosów łokciami oraz kolanami.

Tajski boks to niezwykle widowiskowe walki w stójce. W przeciwieństwie do boksu niezwykle dynamiczne, nie pozwalające zawodnikowi nawet na chwilę odpocząć. W przeciwieństwie do mma (mix martial arts) nie ma tutaj elementów parterowych. Pobyt na ringu wymaga pełnej koncentracji i niesamowitej kondycji fizycznej.

Organizatorem imprezy jest Małopolskie Zrzeszenie Muay Thai. Rejestracji zawodników dokonywać można będzie 24 kwietnia od godziny 8 do 10. Walki eliminacyjne przewidziane są w godzinach 11-20. W niedzielę, w godz. 9-15, dokończone zostaną eliminacje oraz rozpoczną się półfinały.

Po trzygodzinnej przerwie regeneracyjnej rozpocznie się gala finałowa, która potrwa do godz. 21. Organizatorzy aby nadać jeszcze wyższą rangę temu wydarzeniu postarali się o dodatkowe, atrakcyjne pojedynki. Oprócz turnieju głównego na ringu pojawi się wiele znanych osób z kręgu boksu tajskiego. Szczególnie interesująca będzie walka o tytuł mistrzyni Europy WMC-EMF pomiędzy najlepszą polską zawodniczką Joanną Jęrzejczyk a Anną Zucchelli (Anglia).

Mistrzostwa uświetni także walka o pas zawodowego mistrza Polski federacji WMC do 71 kg. Mieli wystąpić w niej Marcin Łepkowski(Raczadam Kraków) a także Rafał Antończyk. Niestety ten drugi podczas jednego z treningów złamał rękę. Nowym przeciwnikiem krakowskiego fightera został Rafał Andrejec-Jakubowski (Dragon Wrocław).

Gośćmi honorowymi imprezy będą sława krakowskiego Muay Thai Rafał Simonides (Raczadam Kraków) i Ernesto Hoost. Honorowy patronat nad imprezą objęli: wojewoda małopolski, marszałek województwa małopolskiego, małopolski komendant wojewódzki policji, poseł na Sejm RP Jarosław Gowin, komendant straży miejskiej miasta Krakowa oraz Ambasada Królestwa Tajlandii.

Wejściówki w cenie 20-30 zł dostępne będą w dniu zawodów w kasach K.S. Bronowianki. Rezerwacji biletów można dokonać pod numerem 606 119 150

Walki na wysokim poziomie gwarantowane!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.