Facebook Google+ Twitter

"Gala Straussa" w Elektrociepłowni Szombierki

Miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli 10 października zanurzyć się w świat dźwięków w otoczeniu poprzemysłowej infrastruktury Elektrociepłowni Szombierki w Bytomiu.

 / Fot. Fundacja Dla ŚląskaKoncerty odbędą się w ramach "Gali Straussa" organizowanej przez Fundację dla Śląska oraz Zespół Elektrociepłowni Bytom S.A w sobotę 10 października 2009 r. o godz. 19. Wstęp na galę jest wolny.

Zaproszeni wykonawcy zaprezentują najpiękniejsze fragmenty z oper: "Baron cygański", "Zemsta Nietoperza", a także polki i walce Johana Straussa ojca i syna.

Poprzednie edycje z cyklu gali wielkich mistrzów muzyki (Mozart w 2006 r., Verdi w 2007 r.) cieszyły się ogromną popularnością. Gromadziły ponad tysięczną publiczność.

Zważywszy na występujących artystów, piękno poprzemysłowej architektury i walory akustyczne Elektrociepłowni Szombierki - organizowane tam przez Fundację dla Śląska wydarzenia na długo pozostają w pamięci publiczności.

"Gala Straussa" odbywa się pod patronatem honorowym: Konsula Generalnego Austrii w Krakowie - Pana Christophe Ceska, Marszałka Woj. Śląskiego – Pana Bogusława Śmigielskiego, Wojewody Śląskiego – Pana Zygmunta Łukaszczyka. Wydarzenie dofinansowane jest przez Miasto Bytom.

Elektrociepłownia Szombierki w Bytomiu znajduje się na ul. Kosynierów 30. Z dworca autobusowego w Bytomiu od godziny 18 będzie kursował bus do EC Szombierki. Przejazd autobusem będzie płatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.