Facebook Google+ Twitter

Gala w Nowym Jorku. Cunningham może, Fury musi

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2013-04-17 22:28

W sobotę w legendarnej nowojorskiej hali Madison Square Garden dojdzie do spotkania niepokonanego prospekta wagi ciężkiej, brytyjczyka Tysona Fury'ego z Amerykaninem Stevem Cunninghamem. Walka ta jest eliminatorem do walki o pas IBF.

Amerykanina polscy kibice doskonale pamiętają z dwóch walk z Krzysztofem Włodarczykiem oraz z dwóch pojedynków z Tomaszem Adamkiem. Po przejściu do wagi ciężkiej w pierwszej walce w nowej dla siebie kategorii męczył się na dystansie 10 rund z innym reprezentantem USA Jasonem Gavernem. W ostatnim pojedynku z naszym rodakiem "USS" pokazał się z dobrej strony, był szybszy i celniejszy od Adamka lecz niezasłużenie przegrał niejednogłośnie na kartach punktowych.


Z kolei Brytyjczyk to jeden z lepszych dobrze zapowiadających się zawodników młodego pokolenia choć jak dotąd jego za jego największe sukcesy można uznać wygraną z Dereckiem Chisorą, który prawdę mówiąc nie przygotował się za dobrze do tamtego pojedynku, oraz zwycięstwo z Kevinem Johnsonem, który najlepsze lata ma za sobą choć w potyczce ze starszym z braci Kliczków Witalijem, wytrzymał jako jeden z niewielu pełen dystans.


Przewagą w tym starciu powinny być warunki fizyczne. Fury ma 206 cm wzrostu i 216 cm zasięgu ramion a Cunningham jest niższy od niego 16 cm oraz ma o 8 cm mnejszy zasięg ramion. Z kolei mocnymi stronami Amerykanina mogą być doświadczenie wyniesione z dotychczasowej kariery oraz wyszkolenie techniczne.


Myślę, że kluczem do zwycięstwa nad brytyjczykiem powinna być nieustanna presja, wchodzenie w półdystans, odskoki i ponowne wchodzenie w półdystans, dla Fury'ego ważne powinno być wykorzystanie przez niego warunków fizycznych, które posiada. Powinien utrzymywać Amerykanina na dystans swoim lewym prostym. Jak jednak będzie przekonamy się w najbliższą sobotnią noc.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.