Facebook Google+ Twitter

Gala X Fights Series 3 już w najbliższy piątek

Już w najbliższy piątek, 12 czerwca, w Poznaniu, w Hali Sportowej Centrum Rekreacji AWF odbędzie się trzecia zawodowa gala sportów walki z cyklu X Fights Series. Zobaczymy na niej 8 walk, w tym o Pas i Tytuł Zawodowego Mistrza Polski PZKB, o Puchar XFS MMA oraz o Puchar Rektora AWF.

O tym co czeka nas na kolejnej Gali X Fights Series pisaliśmy już tu. Jednak ze względu na kontuzje Pavla Aboznego oraz Michała Trzcińskiego program gali uległ zmianie.

W piątek ponownie zobaczymy Jędrzeja Kubskiego, który na zdjęciu pokonuje Ernestasa Dapkusa z Litwy podczas  Gali XFS 2. / Fot. Fot. Barbara ChocianowiczNajważniejszą walką wieczoru miał być pojedynek Rafała Petertila (Fighter Wrocław Polska) - zawodowego mistrza świata K-1 rules WKA, zawodowego mistrza Polski K-1 rules PZKB z Pavlem Aboznym (Bets Club Grodno Białoruś) - zawodowym mistrzem Europy MuayThai o Puchar rektora AWF. Niestety w poniedziałek, 8 czerwca, organizatorzy otrzymali wiadomość iż Pavel Abozny złamał rękę. Znalezienie godnego przeciwnika dla Rafała Petertila w tak krótkim czasie okazało się niemożliwe, dlatego na gali nie zobaczymy żadnego z tych zawodników. W walce pokazowej mieliśmy zobaczyć Michała Olasia (Rosomak Warszawa) - zdobywcę Pucharu Polski IFMA 2007-86 kg, 2009 Pucharu Polski IFMA kat. Open, mistrza Polski IFMA 2008-86 kg, Zawodowego MP2008 K-1 rules PZKB-86 kg z Michałem Trzcińskim (FC Krakowiak Bydgoszcz) - brązowym medalistą Pucharu Polski muay thai.

Jednak ten ostatni uległ kontuzji. W zastępstwie organizatorom udało się zaprosić Mindaugasa Sakalaukasa z Litwy - mistrza Litwy w kickboxingu i muay thai, v-ce Mistrza K-1 Europe GP 2007. Ze względu na duże umiejętności i osiągnięcia tych zawodników to właśnie ich zobaczymy w walce o Puchar Rektora AWF. Dodatkową walką będzie pojedynek jednego z czołowych zawodników MMA w Polsce Jędrzeja Kubskiego (Gameness Team Poznań) z Litwinem Edvardasem Norkeliunasem. Do zmiany doszło także w jednym z półfinałów Turnieju MMA o Puchar XFS, w kat. MMA 77 kg. Marek Chwalibogowski (Emers Team Katowice) zmierzy się z Krzysztofem Adaszakiem (Arrachion Olsztyn). Zwycięzca tej potyczki w finale spotka się z wygranym pojedynku między Borysem Mańkowskim (Gameness Team Poznań) a Jordanem Błochem (Shi-Kon Łódź).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.