Facebook Google+ Twitter

Galeria Agora przyciąga bytomian

Jak podaje dyrekcja Agory, podczas pierwszego tygodnia galerię odwiedziło 230 tysięcy osób. Statystycznie, każdy bytomianin odwiedził centrum handlowe i na dodatek zabrał ze sobą znajomych z innych miast.

 / Fot. Mariusz WotaAgora powstała w miejscu po wyburzonym w 1979 roku reprezentacyjnym kwartale kamienic pomiędzy ulicami Jainty, Orląt Lwowskich, Piekarską i Placem Kościuszki, stanowiąc ścisłe centrum miasta. Z racji położenia Agory Bytom, galeria wzbudzała spore zainteresowanie wśród ludzi przejeżdżających obok niej samochodami, autobusami czy też przechodzących pieszo. W związku z tym, każdy chciał zobaczyć, jak ten bytomski kolos będzie wyglądać wewnątrz.

Sporej części mieszkańców nie przyciągnęło jednak zaaranżowanie wnętrza, ale pierwsze w Bytomiu kino Cinema City z 8 salami kinowymi oraz takie sklepy jak C&A, H&M czy Apart.

Dodatkowo, na tydzień otwarcia, zaplanowanych zostało masę atrakcji m.in. spotkanie z Andrzejem Grabowskim, Dzień Dziecka, czy występ gwiazd You Can Dance. Zdjęcia z tych dni można zobaczyć tutaj.

Już w pierwszych godzinach otwarcia Agorę odwiedziła rekordowa liczba osób. Do 12.30 przewinęło się aż 15 tys. osób, a przez cały dzień ponad 50 tysięcy. Myślę, że zainteresowanie Agorą Bytom nie zmaleje. 24 listopada została otwarta księgarnia Matras, w grudniu mają zostać otwarte takie sklepy jak Reserved, Deichmann i Big Star, apteka Super-Pharm oraz restauracja Burger King. W dniach 25-26 listopada rozdawane były w Bytomiu piłki do kosza "Nike Beller", aby pokazać, że Agora to nie tylko moda, ale także sport i rekreacja. W styczniu zostanie otwarta siłownia Pure.

To nie koniec atrakcji, jakie zaplanowała dla nas Agora Bytom. W związku ze zbliżającymi się świętami, przed galerią stanie wspaniała, bożonarodzeniowa choinka, a 3 grudnia na ulicach miasta pojawi się zaprzęg Świętego Mikołaja, który wraz ze śnieżynkami i polarnym misiem będzie zapraszał do Agory. Z okazji Dnia Świętego Mikołaja dzieci będą mogły uczestniczyć w warsztatach i samodzielnie tworzyć ozdoby choinkowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.