Facebook Google+ Twitter

"Galeria Jednego Dnia" na dworcu kolejowym w Sławnie

Już po raz trzeci zorganizowano "Galerię Jednego Dnia na Dworcu Kolejowym w Sławnie". Tym razem swoje prace wystawiała malarka z Cieszyna - Magda Kokora.

...Galeria wyszła na przeciw przechodzących pasażerów z przyjeżdżających i odjeżdżających pociągów. Wieku z nich z zainteresowaniem słuchało wyjaśnień autorki. / Fot. Zdzislaw KwasekTradycją już jest, że jeden z uczestników pleneru żywych form wiklinowych w Paprotach wystawia swoje prace w "Galerii Jednego Dnia na dworcu kolejowym w Sławnie". 10 października swoje prace wystawiała Magda Kokora z Cieszyna.

Artystka eksperymentuje na wielu sztuki płaszczyznach - w malarstwie, tańcu, poezji, scenografii, śpiewie, wiklinie, z komputerem i z aparatem. Najlepiej będzie jak autorka sama się wypowie: Natura jest dla mnie źródłem duchowych przeżyć, jest częścią nas, a my jesteśmy jej częścią. Stąd wypływa główny temat moich prac - relacja człowieka i przyrody.

...Drzewo jest dla mnie symbolem i drzwiami do tego co na zewnątrz i wewnątrz. Obserwuję je i wiele się uczę – spokoju, cierpliwości, akceptacji świata, bezinteresowności... / Fot. Zdzislaw KwasekDzięki temu powiązaniu możemy czerpać z mądrości przyrody, odkrywając w sobie jej najgłębsze prawdy. Drzewo jest dla mnie symbolem i drzwiami do tego co na zewnątrz i wewnątrz. Obserwuję je i wiele się uczę - spokoju, cierpliwości, akceptacji świata, bezinteresowności... Jak pisał Guido Ceronetti: „Drzewa nie są zielenią, to nasi starsi bracia unieruchomieni…” Wszyscy jesteśmy z jednej ziemi i to, w jaki sposób ją traktujemy, dotyka nas samych.

Inspiruje mnie świat ukrytych, mijany na co dzień, przydrożny, łąkowy, leśny, świat powiązań i zależności, schowany ale ważny bezwarunkowo. Między krzykiem i krzykiem, słowem i słowem jest bezdenna cisza, oddech i wtedy właśnie możemy „usłyszeć“ pierwszy dźwięk, który nas stworzył - tam chcę dotrzeć.

Galeria wyszła do przechodzących pasażerów z przyjeżdżających i odjeżdżających pociągów. Wielu z nich z zainteresowaniem słuchało wyjaśnień autorki.

Magda Kokora ukończyła Wydział Malarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie w 2006 roku.
Na co dzień pracuje w Stowarzyszeniu Serfenta w Cieszynie.

Wystawy:

XII 2007 - Galeria Prowizorka Tychy;
XII 2008 - I 2009 - Galeria Przytyck - Tarnogórskie Centrum Kultury (wystawa zbiorowa pt: „Duża sztuka wielkich przyjemności”);
III 2009 - Galeria Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Cieszynie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.