Facebook Google+ Twitter

Galeria Kordegarda otwiera wystawę "Otulina"

W warszawskiej Galerii Kordegarda w czwartek zostanie otwarta wystawa "Otulina". Swoje prace zaprezentują: Karolina Breguła, Monika Drożyńska, Gosia Golińska z Remigiuszem Biernackim, Małgorzata Markiewicz, Agata Michowska, Agata Olek, Marta Wajda.

 / Fot. Marcin Białek, GNU 1,2Tytuł wystawy "Otulina" nawiązuje do zagadnienia ciepła, które można potraktować zarówno konceptualnie, wrażeniowo, jak i za pomocą dosłownych skojarzeń. Techniki, w jakich zostały wykonane prezentowane prace, odnoszą się do rzemieślniczego charakter sztuki. Szydełkowanie, robienie na drutach i szycie, dotąd utożsamiane z kobiecą sferą domowego ogniska, mogą zaistnieć w świecie sztuki tylko dzięki ponadprzeciętnym i zaskakującym
formom.

Spośród artystów, którzy „otulą” dziś Kordegardę, najbardziej rzuca się w oczy praca Agaty Olek, która "zaszydełkowała" fragment galerii. Olek jest polską artystką, obecnie mieszkającą w Nowym Jorku. Jej prace prezentowano m.in. w USA, Niemczech, Brazylii, Francji i Turcji. Głośnym echem w świecie polskiej sztuki, odbiło się niedawne podpalenie ubrania pomnika Starego Marycha, które artystka zrobiła na szydełku. Zniszczenie tej pracy sprowokowało dyskusje na temat miejsca sztuki w przestrzeni publicznej.

Wystawie towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez artystki Otuliny.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.