Facebook Google+ Twitter

Galeria Press Foto na Placu Litewskim w Lublinie

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-10-28 14:25

Już dziś w centrum Lublina na Placu Litewskim możemy zobaczyć wystawę 150 najlepszych zdjęć prasowych. Wśród zdobywców nagród jest dwóch lubelskich fotografów.

Wystawa zdjęc na Placu Litewskim w Lublinie / Fot. Marek SzymaniakCzwarta edycja konkursu BZWBK Press Foto to około 6500 zgłoszonych zdjęć i 320 autorów. Jury w składzie: Mariusz Forecki z agencji Tam Tam, Michał Sadowski z „Rzeczpospolitej”, Wojciech Rzążewski z „Faktu”, Krzysztof Miller z „Gazety Wyborczej” i Marcin Kapica z „Przekroju”, przyznawało nagrody w sześciu kategoriach tematycznych – Cywilizacja, Społeczeństwo, Sport, Wydarzenia, Portrety, Przyroda i Środowisko Naturalne. Ponadto wybrano laureata nagrody głównej – Zdjęcia Roku.

Wystawa zdjęć na Placu Litewskim w Lublinie / Fot. Marek SzymaniakDwóch nagrodzonych fotografów pochodzących z Lublina to Wojciech Jargiło oraz Maciej Kaczanowski. Pierwszy to fotograficzny freelancer, w przeszłości związany z lubelską „Gazetą Wyborczą”. Jargiło zdobył drugą nagrodę w kategorii „Portret” za zdjęcie „Spacer sentymentalny Leszka Kołakowskiego”. Zdjęcie wykonano, gdy słynny filozof odwiedzał Radom, swoje rodzinne miasto w dniu 80. urodzin.

Wystawa zdjęć na Placu Litewskim w Lublinie / Fot. Marek SzymaniakDrugi wyróżniony to fotograf „Dziennika Wschodniego”. Kaczanowski został doceniony przez jury za zdjęcie w kategorii „Wydarzenie”. Fotografia pokazywała skazanego na 15 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa 20-letniego studenta, Kondrada Nowackeigo, który trzymany przez policjantów całuje swoją dziewczynę.

Wszystkie wystawione zdjęcia możemy oglądać na lubelskim Placu Litewskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.