Facebook Google+ Twitter

Galeria Sękowa świątynią sztuki

Bogdan Biernat urodzony w Rymanowie w 1953 r. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych - Wydział Rzeźby w Krakowie, nauczyciel Liceum plastycznego w Krośnie, zaprezentował swoje prace w Galerii Sękowa.

Bogdan Biernat na tle swojej ulubionej pracy. / Fot. Zdzisław KwasekJeden z obrazów z zaprezentowanej diaporamy. / Fot. Zdzisław KwasekGaleria Sękowa mieści się przy Uniwersytecie Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej koło Sanoka. W galerii wystawiali swe prace tacy artyści jak: B.Florek (tkacz), Piotr Woroniec (rzeźbiarz), Ryszard Kryński (rysownik), Piotr Wójtowicz (malarz), bracia Wojciech i Marian Pażuchowie (malarz i rzeźbiarz) oraz Grzegorz Sienkiewicz (malarz).

Spektakularnym wydarzeniem w galerii była akcja rzeźbiarska Eksodus. W realizacji "Eksodusu" swój wkład miał Bogdan Biernat. Ostatnim wydarzeniem Galerii Sękowa był wernisaż tegoż artysty, który odbył się w minioną sobotę. Niezwykle płodny artysta z Krosna, zaprezentował swoją kolekcję rysunków i rzeźby.

Przegląd prac. / Fot. Zdzisław KwasekPrzegląd prac. / Fot. Zdzisław KwasekRysunki wykonane techniką piórkową, oraz węglem były przytłoczone dużą ilością rzeźb. W niektórych rzeźbach wyczuwa się klimat Władysława Hasiora i Constantina Brâncuşiego. Do swoich prac wykorzystuje różne materiały, by w przemyślny sposób je łączyć. Biernat to artysta niekonwencjonalny tak jak zresztą inni artyści zapraszani przez kierownika galerii Piotra Worońca. O swojej twórczości, w katalogu wystawy, rzeźbiarz mówi tak: "Wszystkie prace powstają z obserwacji otaczającego mnie środowiska, natury, człowieka. Temat człowieka interesował mnie od zawsze, od początku mojej twórczości artystycznej. On stanowił w decydujący sposób o moim podejściu do natury Aby zrozumieć człowieka i w sposób trafny pokazać jego wizerunek, należy poznać jego wnętrze. Każda prezentowana przeze mnie osoba posiada swoje określone cechy charakteru. rzeźbiąc portrety czy postacie celowo wykorzystuję różnorodne materiały, żeby w bardziej sugestywny sposób określić ich charakter i osiągnąć pożądany wyraz."

Przegląd prac. / Fot. Zdzisław KwasekPrzegląd prac. / Fot. Zdzisław KwasekWystawa oprawiona była diaporamą autorstwa Piotra Worońca.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.