Facebook Google+ Twitter

Galeria sztuki na Lotnisku Chopina. Otwarcie wystawy Warszawa ZAchęca

11 stycznia, na warszawskim Lotnisku Chopina została otwarta wystawa 'Warszawa ZAchęca". Do połowy marca podróżni mogą oglądać dzieła polskich artystów współczesnych, pochodzące ze zbiorów Zachęty Narodowej Galerii Sztuki.

Michał Marzec, Hanna Wróblewska / Fot. Milena LutomirskaPrezentowane na wystawie prace dotyczą pośrednio lub bezpośrednio Warszawy - stolicy Polski, miasta nowoczesnego, ale także posiadającego swoją historię.

Jak tłumaczy kuratorka wystawy Małgorzata Bogdańska-Krzyżanek: - Chcemy zachęcić publiczność, aby odwiedzała Warszawę i warszawskie galerie. Wystawa jest zarówno dla tych, którzy są po raz pierwszy w Warszawie, jak i dla tych, którzy w niej mieszkają, dla tych, którzy czekają na swoich bliskich na lotnisku. Chcemy pokazać, ze wyjście do galerii to nie coś niedostępnego, a sztukę można zobaczyć też w innej konwencji.

Idea jest ciekawa, łączy w sobie promocję miasta z przybliżeniem polskiej sztuki szerszemu gronu odbiorców - także tym, którzy zwykle nie bywają w galeriach czy muzeach. Jest to swoista próba wyjścia do widza, zachęcenia go do kontaktu ze sztuką.

W miejscu tak strategicznym jak warszawskie lotnisko, które co dzień przyjmuje kilkanaście tysięcy pasażerów, galeria sztuki wydaje się być dobrym pomysłem.Leonard Sempoliński, kolekcja Zachęty Narodowej Galerii Sztuki / Fot. Milena Lutomirska

"Współpraca z Lotniskiem Chopina jest obiecująca. Wszystkim nam chodzi o nowoczesność. Pierwsza jest prezentacja o Warszawie. Warszawa oczami artystów. Dla nich samych będzie to zaskoczenie, zobaczyć swoją sztukę w takim miejscu" - powiedziała Hanna Wróblewska, dyrektor Galerii Zachęta.

"Warszawa ZAchęca" łączy różne formy sztuki, od fotografii historycznej, poprzez fotomontaż, film i obraz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

I swietnie się stało!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.