Facebook Google+ Twitter

Galeria u bibliotekarek - Kolejny wernisaż

W ostatnim dniu września, w Galerii u Bibliotekarek w Rumi odbył się wernisaż wystawy malarstwa Wilgi Badowskiej pt. "Gdzie są zwierzęta?".

Już przed wernisażem można było coś obejrzeć. / Fot. Fot. Wojtek HintzkeMalarka wystawiała swoje prace w wielu galeriach naszego kraju i świata. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Jej twórczość to połączenie technik batiku i pasteli. Najczęściej maluje na płótnie.

Wystawa którą tym razem nam zaprezentowała, pokazywała obrazy z życia świata zwierzęcego.Dyrektor Galerii na otwarcie wystawy, wręczyła autorce bukiet kwiatów. / Fot. Fot. Wojtek Hintzke
Można było obejrzeć zwierzęta które znamy z życia codziennego, jak i takie które nie są często widywane u nas np. lwy czy tygrysy. Oczywiście te obrazy to nie dokładne ich odwzorowanie, lecz często groteskowe przedstawienie świata zwierzęcego.

Dyskusjom nie było końca. / Fot. Fot. Wojtek HintzkeNa wernisażu obok zwykłej publiczności znaleźli się też lokalni „oficjele” jak np. burmistrz miasta czy wicestarosta powiatowy. Każdy komu spodobała się twórczość malarki, mógł w trakcie wernisażu zakupić obrazy wystawiane już wcześniej w innych galeriach, również wykonane innymi technikami malarskimi.Na zapleczu galerii można było zobaczyć i zakupić inne prace autorki. / Fot. Fot. Wojtek HintzkeWybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

w mojej bibliotece też powstaje galeria :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.