Facebook Google+ Twitter

Galeria wielkanocna. Temat: ukrzyżowanie

Śmierć Jezusa na krzyżu przedstawiana była w różny sposób przez różnych artystów. Zamieszczam kopie kilku obrazów, które na mnie wywarły największe wrażenie. Tobie też życzę ciekawych wrażeń podczas oglądania...

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Giovanni Bellini (1430-1516)
Giovanni Bellini (1430-1516)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Stary Testament - to najbardziej okrutna księga kiedykolwiek napisana........

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od dawna zadaję sobie pytanie. Dlaczego? Dlaczego Bóg przyjął ludzką postać i przeżył wśród ludzi Swoje Życie? Życiorys Jezusa można powiedzieć, nie był jakiś nadzwyczajny. Był to życiorys, jaki mógł się przydarzyć, na ówczesne czasy przeciętnemu człowiekowi. Co Bóg poprzez ten akt wcielenia się Boga w człowieka, chciał ludziom przekazać? Czy odkupienie ludzkich grzechów, jest całym wytłumaczeniem? Jeśli tak, to dla Kogo, to życie i Ta Śmierć Męczeńska, była zapłatą? Przecież Jezus był Synem Boga Ojca. Jakoś ciężko mi się pogodzić z tym, aby Bóg Ojciec godził się na męczeńska śmierć Swego Syna, dla przebłagania Siebie. Nęka mnie, a właściwie prześladuje przeświadczenie, że Życie i Śmierć Chrystusa miały szerszy wymiar.
Tym szerszym wymiarem w moim odczuciu mogło być, przekazanie ludziom niemożności uniknięcia ciężaru ziemskiego życia. Bóg-Jezus poprzez Swoje Życie i Męczeńską Śmierć dał świadectwo Swojej Więzi z ludźmi. Świadectwo Wielkiej Miłości Ludzkiego Rodu, aby Ten nie czuł się pokrzywdzony przez Boga. Aby nie odbierał życia,jako skazania na trud, cierpienie i wszelkie męczarnie, włącznie ze męczeńską śmiercią. Ta Boska Droga Krzyżowa powinna w nas utwierdzić przekonanie, właśnie tej niemożności uniknięcia Ciężaru Ziemskiego Życia i przyjęcia do świadomości, że Ten Dar Otrzymany od Boga, nie jest Opcją, ale Koniecznością, którą, choć z poczuciem krzywdy i bólu, musimy uznać za rozwiązanie - skoro Bóg w nim także uczestniczył - za Najdoskonalsze i jedyne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo interesujące. Mi brakuje spojrzenia porównawczego, wizerunku na przestrzeni wieków. To by mogło być ciekawe - przedstawiałoby historię naszej kultury i jej zmiany w czasie. Może ktoś by się pokusił?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe. Andrzeju, czy to wszystko jest przez ciebie sfotografowane?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 03.04.2010 15:02

Via Dolorosa - http://www.israelinphotos.com/jerusalem/PL-ViaDolor.htm oraz galeria - http://www.traditionalcatholic.net/Tradition/Prayer/Stations_of_the_Cross/First_Station.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.