Facebook Google+ Twitter

Galicyjski Kiermasz Adwentowy 2014 tradycyjnie w Krakowie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-11-25 09:55

Już po raz trzeci zapraszamy do wspólnego tworzenia zimowej aury w sercu Krakowa. Kiermasz potrwa do 6 stycznia i będzie dostępny codziennie od godziny 10:00 do 22:00. Uroczystego otwarcia dokona sam Święty Mikołaj 30 listopada o 12:00.

Już po raz trzeci zapraszamy do wspólnego tworzenia zimowej aury w sercu Krakowa. Kiermasz potrwa do 6 stycznia i będzie dostępny codziennie od godziny 10:00 do 22:00. Uroczystego otwarcia dokona sam Święty Mikołaj 30 listopada o 12:00. Sympatycznym punktem inauguracji będzie koncert kolęd w wykonaniu dzieci, który przerodzi się we wspólne, przedświąteczne kolędowanie. Ruszy też kiermaszowa edycja wielkiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka. Program oficjalnego otwarcia Kiermaszu zwieńczy koncert zespołu Słowiany (godz. 16:00), który przeniesie uczestników w folkowe klimaty różnych krajów słowiańskich.
Tradycyjnie kiermasz łączy w sobie propozycje zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych uczestników. Liczne kramy i bogata oferta wystawców pozwoli zaopatrzyć się w świąteczne specjały, spróbować przysmaków kuchni tradycyjnej, ekologicznej i regionalnej. Na zimowe temperatury z pewnością pomoże gorąca czekolada i pieczone kasztany. Nie zabraknie pomysłów na oryginalne świąteczne prezenty dla najbliższych, takich jak: ręcznie robione czapki i rękawiczki, artystyczna biżuteria, wyjątkowe torebki z filcu czy bożonarodzeniowe kartki i ozdoby.
W tym roku organizator odda scenę Mikołajowi i jego najmłodszym podopiecznym. Pojawią się występy artystyczne, warsztaty i gry dla dzieci, jasełka i wspólne kolędowanie. Nie zabraknie też sportowych atrakcji - przez cały czas trwania kiermaszu dostępne będzie lodowisko na wolnym powietrzu. Odwiedzający kiermasz będą też mogli m.in. skorzystać z konsultacji dietetyka, który podpowie jak radzić sobie ze skutkami łakomstwa przy świątecznym stole, jak również specjalistów medycyny sportowej i fizjoterapeutów, którzy pomogą przygotować się do sezonu narciarskiego.
Dodatkową niespodzianką będą konkursy z nagrodami w postaci biletów lotniczych od linii Eurolot oraz voucherów do Term BUKOVINA. Wyjątkową atrakcją będzie specjalna instalacja, dzięki której każdy będzie mógł zobie zrobić zdjęcie jako święty Mikołaj albo jeden z jego reniferów.
(Natalia Górnisiewicz)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.