Facebook Google+ Twitter

"Galileo Masters" - Europejski Konkurs Nawigacji Satelitarnej

Do 31 lipca trwa konkurs na najlepsze pomysły innowacyjne, dotyczące zastosowania nawigacji GPS. Pula nagród to 100 tys. euro i dodatkowy milion na wdrożenie najlepszych rozwiązań.

Morski przenośny odbiornik GPS w kokpicie jachtu / Fot. WikipediaEuropejski Konkurs Nawigacji Satelitarnej "Galileo Masters" jest imprezą międzynarodową, organizowaną pod patronatem bawarskiego ministra gospodarki. Wśród sponsorów znalazły się między innymi Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) oraz firma NAVTEQ, specjalizująca się w tworzeniu map satelitarnych.

Konkurs, który w znaczący sposób związany jest z budowaną obecnie siecią europejskiego systemu GPS "Galileo", ma na celu zachęcanie podmiotów, zainteresowanych technologią globalnego pozycjonowania, do tworzenia oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań w tym zakresie. Uczestnictwo w nim ma charakter otwarty, zatem możliwość przystąpienia dotyczy zarówno firm, przedsiębiorców, instytutów badawczych, uczelni wyższych jak również osób prywatnych. Aby wziąć udział w konkursie, należy w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2010 roku, zarejestrować, poprzez szyfrowane połączenie online, własny projekt urządzenia bądź usługi, funkcjonujących na bazie technologii nawigacji satelitarnej.

Zwycięzca otrzyma 20 tys. euro oraz może liczyć na dodatkowe wsparcie finansowe i techniczno-prawne, w celu wdrożenia i wypromowania swego pomysłu. Poza nagrodą główną, sponsorzy przewidzieli również w puli nagród, od kilku do kilkunastu tys. euro dla innych uczestników, którzy w swych projektach wyróżnią się unikalną kreatywnością.

W pierwszej edycji konkursu w 2004 r. wygrała niemiecka firma HCL Technologies, która przedstawiła projekt taniego urządzenia, ułatwiającego rybakom połowy. Natomiast zeszłoroczna nagroda główna przypadła hiszpańskiej firmie Osmógrafo, za system satelitarnego wspomagania akcji ratunkowych z udziałem psów tropiących.

Na początku września, w Madrycie, zbierze się specjalny, międzynarodowy panel ekspertów, który wyłoni najciekawsze, tegoroczne projekty szóstej już edycji "Galileo Masters". Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 18 października 2010 roku w Monachium.

Szczegóły konkursu na stronie:www.galileo-masters.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.