Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12454 miejsce

Galowy koncert Kazimierza Kowalskiego w Teatrze Wielkim w Łodzi

19 listopada br. o godz 19.00 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 40-lecia pracy artystycznej Kazimierza Kowalskiego, solisty i dyrektora Teatru Wielkiego w Łodzi.

Kazimierz Kowalski, już na V roku studiów na wydziale wokalno-aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej został solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Po wielu latach pracy objął stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego wspomnianej instytucji kulturalnej. Sprawował tę funkcję w latach 1994-1997. Udało mu się wtedy doprowadzić do transmisji telewizyjnej na żywo, dzieła Stanisława Moniuszki - opery pt. "Straszny dwór". Było to pierwsze takie wydarzenie w historii łódzkiego teatru, a jedno z pierwszych w historii polskiego teatru.

Przez 40 lat pracy artystycznej, publiczność łódzkiego teatru mogła posłuchać Kazimierza Kowalskiego m.in. w roli Zbigniewa w "Strasznym dworze" Moniuszki, Nika w "Zorbie" Kandera, Rajmunda w "Łucji z Lammermooru" Donizettiego, czy Don Basilia w "Cyruliku sewilskim" Rossiniego.

Występował również w telewizji m.in. w programach "Dobry wieczór, tu Łódź" czy autorskim programie, specjalnie dla I Programu TVP "Kazimierz Kowalski zaprasza".

Od 2000 roku w I Programie Polskiego Radia prowadzi audycje, w których przybliża radiosłuchaczom sylwetki wybitnych polskich artystów. Od 1997 roku jest twórcą Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku oraz jednym z twórców Polskiej Opery Kameralnej.

Warto najbliższy sobotni wieczór spędzić w gmachu Teatru Wielkiego w Łodzi, aby obejrzeć i wysłuchać zdobywcy tytułu Najsławniejszego Polaka 1999 roku, przyznanego w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia i jednocześnie laureata brązowego Medalu Gloria Artis - Zasłużony Kulturze.

Dla niezdecydowanych czytelników - utwór w wykonaniu Kazimierza Kowalskiego:
Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.