Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25066 miejsce

Galowy Koncert Sylwestrowy w Filharmonii Łódzkiej

W wyjątkowy wieczór, 31 grudnia o godz 19 w sali Filharmonii Łódzkiej, odbędzie się Galowy Koncert Sylwestrowy z największymi przebojami. Widzowie usłyszą m.in. utwory "Wielka sława to żart", "New York, New York" czy "Brunetki, blondynki".

Plakat Galowego Koncertu Sylwestrowego w Łodzi / Fot. mat. organizatoraPodczas Galowego Koncertu Sylwestrowego w sali Filharmonii Łódzkiej wystąpią:

Dorota Wójcik - sopran
Andrzej Kostrzewski - baryton
Krzysztof Marciniak - tenor

Koncert poprowadzi Jan Targowski, a orkiestrą pokieruje Kazimierz Wiencek.

Dorota Wójcik

Była laureatką, a także zdobywała wyróżnienia na wielu konkurach wokalnych, takich jak: Europejski Festiwal Operowy im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, Międzynarodowy Konkurs Wokalistyki Operowej im. Adama Didura w Bytomiu, Festiwal Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. W łódzkim Teatrze Wielkim stworzyła swoje największe kreacje wokalno-aktorskie.

W swoim doświadczeniu scenicznym śpiewała m.in. partię Micaëli w "Carmen" Bizeta, Małgorzaty w "Fauście" Gounoda, Mimi w "Cyganerii" Pucciniego, Paminy w "Czarodziejskim flecie" Mozarta, Hrabiny w "Weselu Figara" Mozarta, Noriny w "Don Pasquale" Donizettiego, w partii tytułowej w "Traviacie" Verdiego, Antonii w "Opowieściach Hoffmanna" Offenbacha, czy Tatiany w "Eugeniuszu Onieginie" Piotra Czajkowskiego.

Występowała na scenach Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec i Portugalii. Na zaproszenie Teresy Żylis-Gary zaśpiewała wraz z nią podczas koncertu w Monako przed księciem Albertem. W 2005 r. za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymała nagrodę marszałka województwa łódzkiego. Od 2007 r. pełni rolę wykładowcy-pedagoga na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi.

Andrzej Kostrzewski

Andrzej Kostrzewski to absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi w partii Wagnera w operze "Mefistofeles" Arrigo Boito. Wśród licznych znakomitych ról, które zostały wysoko ocenione przez krytyków możemy wymienić m.in.: tytułowe partie w "Król Ubu" Pendereckiego, "Eugeniusz Oniegin" Czajkowskiego, Ford w "Falstaffie" Verdiego, Hrabia w "Weselu Figara" Mozarta, Figaro w "Cyruliku sewilskim" Rossiniego, Miecznik w "Strasznym dworze" Moniuszki, pierwszoplanowe role w operach: "Carmen" Bizeta, "Porgy and Bess" Gershwina, główne role w musicalach: Daniło w "Wesołej wdówce" Lehára, Eisenstein w "Zemście nietoperza" Straussa, Pluton w "Orfeuszu w piekle" Offenbach, Nikos w "Zorbie" Kandera, Higgins w "My Fair Lady" Loewe oraz w operetkach: "Wiktoria i jej huzar" Ábraháma, "Księżniczka czardasza" Kálmána, "Ptasznik z Tyrolu" Zellera.

Artysta współpracuje obecnie z wieloma rodzimymi scenami muzycznymi, m.in.: Teatr Muzyczny w Łodzi, Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, Opera i Operetka w Krakowie, Teatr Muzyczny we Wrocławiu, Opera Nova w Bydgoszczy, Opera i Operetka w Szczecinie, Gliwicki Teatr Muzyczny. Ma również na swoim koncie wiele występów zagranicznych - śpiewał na scenach Niemiec, Francji, Szwajcarii, krajów Beneluksu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.