Facebook Google+ Twitter

Game of Quest. Niesamowity RPG od twórców z Gdańska zbiera fundusze na międzynarodowej platformie (wideo)

Biegasz, jeździsz na rowerze, chodzisz do kina czy biblioteki? Te zwyczajne czynności mogą stać się częścią emocjonującej rozgrywki. Twórcy gry Game of Quest zamienią smartfon w portal do świata elfów, krasnoludów i ludzi, w którym wcielisz się w rolę wojownika, maga lub druida.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeGame of Quest to rodzaj gry RPG, w której nasze codzienne aktywności stają się wyzwaniami. Bieganie, jazda na rowerze, wizyty w muzeum, kinie czy bibliotece mogą przeistoczyć się w pełną emocji przygodę. By wziąć w niej udział wystarczy smartfon.

Na początku wybieramy rasę (do wyboru: człowiek, elf, krasnolud), kolor skóry i awatar. Następnie stajemy przed ważnym dylematem - w jakiej dziedzinie chcemy się rozwijać. Jeżeli zamierzamy pracować na tężyzną fizyczną powinniśmy zostać wojownikami. Gdy ekscytują nas bardziej rozrywki intelektualne i doznania artystyczne, wtedy naturalnym wyborem będzie wcielenie się w maga. Jeśli lubimy kontakty towarzyskie i zdrowy tryb życia, powinniśmy zostać druidem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stawać czoło wyzwaniom w każdej z kategorii.

Tyle teorii. W praktyce rozgrywka w Game of Quest opiera się na aplikacji mobilnej. Jej wersja beta dostępna jest póki co wyłącznie dla urządzeń z Androidem. W przyszłości mają pojawić się odpowiedniki dla iOS i Windows Phone.

Po zainstalowaniu i rejestracji personalizujemy naszego bohatera. Nadajemy mu imię, dostosowujemy jego wygląd, wybieramy dla niego jeden z trzech powyższych zawodów. Gdy już nasz awatar będzie gotowy, możemy przystąpić do wyzwań.

Zadania wojownika to typowe aktywności fizyczne: bieganie, chodzenie itp. Wraz z przebytymi dystansami bije on kolejne rekordy, mierząc przy tym prędkość i czas trwania ćwiczeń. Mag ma do wyboru trzy możliwości: zameldowanie się w bibliotece, w muzeum i kinie. Wybrane obiekty (póki co jest ich mało) zobaczy na mapie. Zawód druida na razie został zredukowany do jazdy na rowerze.

W świecie GOQ obowiązuje specjalna waluta nazwana milestones (kamienie milowe). Dzięki niej bohaterowie będą mogli powiększać swój ekwipunek czy personalizować swoje awatary.

Możliwości gry nie są obecnie zbyt wielkie, ale jej pochodzący z Gdańska twórcy mają ambitne plany. Dlatego na początku lutego rozpoczęli zbiórkę funduszy w serwisie IndieGoGo. Celem jest uzbieranie do 10 marca 21 tys. dolarów. Na co przeznaczone zostaną pieniądze?

Pierwsze zadanie to stworzenie fabuły. Uczynienie z gry wyjątkowej historii, w której nasza aktywność ma znaczenie dla rozgrywki. Jeszcze ważniejsze może wydawać się zwiększenie liczby wyzwań, z którymi zmagać się będą gracze.

"Programowanie, taniec, gotowanie... Chcesz, aby twoje ulubione zajęcia stały się prawdziwymi wyzwaniami Game Of Quest? Daj nam znać!" - zachęcają twórcy na stronie projektu. Zdają sobie również sprawę, że nie do każdego użytkownika trafia estetyka świata fantasy, dlatego planują stworzenie równoległych "wszechświatów". Inne zapowiadane możliwości i funkcje to questy grupowe, ranking liderów i wyzwania 1 na 1 w czasie rzeczywistym. Oczywiście sporą część środków pochłonie tworzenie aplikacji dla iOS i Windows Phone. Dodatkowo niektóre elementy gry mają być dostępne również przez przeglądarkę na komputerze.

Czytaj także: Polak stworzy grę pod tytułem Agony? Zadaniem gracza byłaby ucieczka z piekła (wideo)


Finalna wersja Game of Quest ma pojawić się w lipcu bieżącego roku. Jej twórcy liczą na każdy grosz, dlatego minimalna wpłata to 1 dolar. Darczyńcy, którzy wpłacą najwięcej, otrzymają unikalny, spersonalizowany awatar i pojawią się na liście koproducentów gry.

Najnowsze informacje na temat projektu znajdziecie na Facebooku i jego stronie internetowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.