Facebook Google+ Twitter

Gamingowy "Black Friday"

"Black Friday" jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez konsumentów wydarzeń. W tym roku można było natrafić na kilka naprawdę ciekawych promocji, szczególnie dotyczących konsoli PlayStation 3.

Konsola Playstation 3 / Fot. The Ice Professor/Wikimedia"Black Friday" jest jednym z najbardziej oczekiwanych przez konsumentów wydarzeń w roku. Wtedy też większość produktów można nabyć po niezwykle okazyjnych cenach. Dotyczy to osób pragnących kupić sobie wypasioną szczoteczkę do zębów, szałowe buty czy przede wszystkim - patrząc z perspektywy gracza - gry lub akcesoria. W tym roku można było natrafić na kilka naprawdę ciekawych promocji, szczególnie dotyczących konsoli PlayStation 3.

Jak co roku większość sklepów z grami zaklepuje sobie konkretne produkcje, by następnie przy pomocy obniżonych cen przyciągnąć do siebie klientów. Wśród gier na PS3 najbardziej kusił Tekken 6. O dziwo, gra która została wydana, można by powiedzieć "na dniach", zanotowała obniżenie ceny w słynnym sklepie Amazon aż o 25 dolarów, co daje niemal 30 proc. właściwej ceny (59.99 dol.). Podobne zagranie, z tym, że o wiele większego kalibru, biorąc pod uwagę jakość tytułu, postanowiono zastosować wobec najnowszych przygód Nathana Drake'a (Uncharted 2: Among Thieves). Cena gry (40 dolarów), mimo, że wyższa od Tekkena 6, ewidentnie skusiła wiele osób do jej zakupu plasując grę na Amazon w TOP 10 bestsellerów na PS3 ostatnich dni. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku mentalnego spadkobiercy legendarnego Baldurs Gate w postaci Dragon Age: Origins. Nie zapomniano także o uszczęśliwieniu (a zarazem i zdobyciu nowych klientów) wszystkich potencjalnych nabywców konsoli Sony. PS3 w wersji Slim z dyskiem 120GB dostępne było w cenie 299,99 dolarów.

Osobami, które mogły poczuć się najbardziej uprzywilejowane w związku z promocjami byli ewidentnie fani wszelkiej maści gier typowo casualowych, w szczególności dwóch konkurencyjnych produktów w postaci Rock Band i Guitar Hero. Wszelkie dodatkowe wydania czy akcesoria można było kupić za niemal połowę mniej pieniędzy niż zwykle.

Czy "Black Friday" udał się dla branży dowiemy się wkrótce, kiedy zostaną ogłoszone przybliżone wyniki sprzedaży. W przypadku PlayStation 3 już wiemy, że z Wii nie udało się wygrać, co było raczej do przewidzenia, natomiast konsola Microsoftu została mocno z tyłu.

Źródło: http://www.kikoo.pl/news/2881-1/Amazon-poniza-ceny/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.