Facebook Google+ Twitter

Gang wyłudzaczy odszkodowań zatrzymany

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-07-10 19:10

Trzydzieści osób jest podejrzanych o udział w gangu, który wyłudzał odszkodowania za sfingowane stłuczki samochodowe. Wśród nich są kierowcy i właściciele samochodów, mechanicy samochodowi, agenci ubezpieczeniowi, laweciarze i policjanci.

Zorganizowana grupa przestępcza działała przez blisko dwa lata w Krakowie i w Wieliczce. Pracujący dla gangu ludzie kupowali uszkodzone samochody i aranżowali fikcyjne kolizje. Zatrudniali i werbowali do tego tak zwane "słupy" lub sami brali udział w stłuczkach.

Według Centralnego Biura Śledczego, które rozbiło grupę - za każdą sfingowaną kolizję podejrzani dostawali od 20 do 50 tysięcy złotych. W wyłudzeniach pomagali dwaj policjanci z drogówki. Przyjmowali pieniądze za "poświadczanie nieprawdy w dokumentach". Jednemu z nich zarzuca się również udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Prokurator Bogusława Marcinkowska poinformowała, że dziś CBŚ zatrzymało kolejne cztery osoby zamieszane w tę sprawę. Do aresztu trafił szef gangu i jego założyciel. Prokuratura obliczyła, że gang w ciągu dwóch lat wyłudził nienależne odszkodowania co najmniej kilkadziesiąt razy, a w procederze brały udział całe rodziny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.