Facebook Google+ Twitter

"Gangster" - prawdziwa historia agenta FBI, który przeniknął do mafii

„Gangster” jest prawdziwą historią tajnego agenta FBI Joaquina Garcii, który podjął się bardzo niebezpiecznego zadania - infiltrowania jednej z najpotężniejszych rodzin mafijnych w Nowym Jorku, rodziny Gambino.

 / Fot. www.znak.plKsiążka „Gangster” jest zapisem wspomnień Joaquina „Jacka” Garcii, członka elitarnej grupy do walki z przestępczością, agenta FBI, któremu jako jednemu z nielicznych w dziejach Federalnego Biura Śledczego, udało się przeniknąć do mafii i skutecznie, bez jakichkolwiek podejrzeń ze strony jej członków, infiltrować ją od środka.

Historia ta fanom gangsterskiego świata może wydawać się już bardzo znana, a to za sprawą Josepha Pistone’a, agenta FBI, który w 1975 roku przeniknął do rodziny Bonano. Na podstawie jego losów powstał film „Donnie Brasco” z Johnnym Deppem w roli tytułowej i Alem Pacino w roli Ruggiero, a sam Pistone napisał książkę zatytułowaną „Donnie Brasco”. Oba dzieła odniosły wielki sukces, ukazując mafię „od kuchni”. Ten sam los może spotkać Joaquina Garcie, bowiem Steven Soderbergh, utalentowany amerykański filmowiec, planuje nakręcić film oparty na jego losach.

„Prawdziwy gangster nie nosi ani portfela, ani karty kredytowej. Gdy płaci, odlicza pieniądze z grubego pliku banknotów obciągniętych gumką. Na wierzchu zawsze trzyma banknot studolarowy. Prawdziwy gangster lubi dobrze zjeść. Gdy wybiera się na obiad, wie, gdzie podają najlepsze linguine z sosem z małży i homara arrabiata. Nigdy nie zagląda do menu i wie, jak wywabić tłuste plamy z koszuli. Prawdziwy gangster przywiązuje wagę do swojego wyglądu. Gdy idzie na zakupy, kupuje najdroższe garnitury i buty. Potrafi wycenić diament i powiedzieć, ile wart jest twój zegarek". Tego, i wiele innych rzeczy, musiał nauczyć się agent specjalny Joaquin Garcia, by stać się prawdziwym i wiarygodnym gangsterem. Każdy najmniejszy błąd mógł go kosztować utratę życia. FBI na specjalnych, bardzo wyczerpujących treningach, nauczyło go, jak mówi, je i zachowuje się w poszczególnych sytuacjach typowy chłopak z ferajny. Ciężka praca i jego wrodzony talent aktorski sprawiły, że „Jack” stał się prawdziwym mafioso.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.