Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4362 miejsce

Gangsterzy Bajbusa za kratami

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-07 17:13

Sześciu mężczyzn, członków tzw. grupy mokotowskiej, zatrzymali policjanci warszawskiego Centralnego Biura Śledczego. Mężczyznom zarzuca się handel kokainą i heroiną wśród stołecznych dilerów oraz porwania dla okupu.

 / Fot. KSP - Sześciu mężczyzn w wieku od 30 do 40 lat działało głównie w Warszawie. Byli pośrednikami między hurtownikami a dilerami rozprowadzającymi narkotyki w stolicy. Szacujemy, że w ciągu tygodnia co najmniej trzykrotnie przekazywali po 300-400 gram kokainy i heroiny swoim kolegom na ulicy – mówi sierżant Dorota Tietz ze stołecznej policji.

Zatrzymani to członkowie tzw. grupy Bajbusa, która jest odłamem gangu mokotowskiego. W ubiegłym roku stołeczni kryminalni zatrzymali ponad 20 członków tej grupy. Podejrzewani byli m.in. o napady na hurtownie odzieżowe w Warszawie i powiecie wołomińskim, wymuszenia haraczy oraz handel narkotykami. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Schwytani wczoraj rano przez policjantów CBŚ mężczyźni zajmowali się także uprowadzeniami dla okupu. Od jakiegoś czasu uprowadzenia, obok hurtowego handlu narkotykami, stały się specjalnością tego gangu. Cały czas poszukiwanych jest trzech pozostałych członków grupy. Za informacje, które pomogą w schwytaniu przestępców, policja oraz władze miasta wyznaczyły wysoką nagrodę – 1 mln zł. Poszukiwani to: Piotr Zakrzewski ps. „Skoti” (34 l.), Piotr Mielcarek ps. „Osama” (30 l.), Marcin Smolik ps. „Mołek" (25 l.), Artur Należyty (27 l.).

- Ofiary zastraszali bronią i wywozili je poza miasto, tam bili je i kradli im pieniądze z kont. Niewykluczone, że przestępczy proceder trwał nawet od początku lat 90. – mówi policjant zajmujący się sprawą.
Zatrzymanym mężczyznom jeszcze dziś zostaną przedstawione zarzuty, a sąd zdecyduje o ich tymczasowym aresztowaniu.

Policjanci już wielokrotnie zatrzymywali członków grupy mokotowskiej. Dotychczas ponad 100 osobom zostały postawione zarzuty, a 40 z nich zostało tymczasowo aresztowanych za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono też mienie warte ponad 2 mln złotych.

Piotr Sieńko, PolskapresseWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.